Diváci: 70
Příbram: Šedivá - Branžovská, Šrámková, Kočová, Kopáčková - Krůtová (46. Koubková), Císařová I., Císařová V., Navrátilová - Karasová (70. Černohorská), Pilousková

Dělba bodů v prvním zápase

Štěpán Irion

Příbramská děvčata sehrála první kolo na horké půdě VS Plzeň a odvezla si bod za remízu 2:2.
Prvních deset minut připomínalo jak kdybychom seděli ještě v autobuse. Hráčky byly zmatené a hra byla velmi ospalá a nepřesná. Po ospalém úvodu Příbram zabrala a dostávala se do dobrých šancí. Do hezké šance se dostala Pilousková, ale nedokázala zakončit a tak se k odraženému míči dostala Karasová a hezkou střelou k tyči otevřela v 25. minutě skóre 0:1. Příbram si dále vytvářela mnoho šancí, ale nedokázala je využívat. Ve 42. minutě přišel trest. Útočnice domácích si nelámala hlavu se zakončením a po hezkém úniku poslala míč pod padající Šedivou 1:1. Tak první poločas také skončil. Po přestávce se míč držel opět na kopačkách Příbrami, ale přesné zakončení se nerodilo. A pak přišel obrovský šok. Nedorozumění příbramské obrany a brankářky Šedivé využila hbitá útočnice hostů a nekompromisně zakončila 2:1 pro domácí. Příbram se nevzdávala, ale tížená vyrovnávající branka ne a ne přijít. A mohlo být ještě hůř. Soupeř si všiml vyběhnuté Šedivé a nečekanou střelou orazítkoval pouze břevno příbramské branky. A zase se ukázala pravidlo nedáš dostaneš. Po hezkém průniku okolo lajny se dostala do šance Pilousková, která přihrála před branku a Veronika Císařová vyrovnala na 2:2. Příbram sice sahala po třech bodech, ale tížená branka nepadla, a tak si odvážíme z Plzně bod za remízu 2:2. Příští kolo sehrajeme doma 7.9 od 14:00 na hřišti v Bohutíně s pražskou Duklou JM. Jste srdečně zváni!!