Branky: 2. Hlinka, 73. Junek – 65. Breda
Diváci: 80
Příbram: Kočí – Červeňák, Tregler, Matějů, Holý - Baran – Hlinka (75. Špinar), Suchan (88. Sandr) – Ježdík (61. Michalec), Rys, Junek (86. Hušek)
Hradec K.: Jehlička - Drozd D., Vyšehrad, Václavek, Hlavsa - Šejvl (69. Zdržálek), Kraják (54. Heger), Breda - Zorvan, Vágner ( 73. Dočekal), Zbudil ( 78. Šnejdr)

V dramatu proti Hradci Králové uspěla Příbram

Ve výborném utkání v podání obou týmů porazila doma Příbram U19 Hradec Králové 2:1 po poločasu 1:0. I přes mimořádné vedro byl k vidění rychlý fotbal s maximálním nasazením a snahou o překvapení soupeře ať už kombinační hrou nebo rychlým protiútokem. Příbram šla do vedení již ve 2. minutě (Hlinka). Hradec Králové vyrovnal z velkého tlaku v 65. minutě. V 72 minutě rozhodl Junek o vítězství Příbrami. V závěrečném hradeckém náporu domácí ubránili své těsně vedení.
V sobotu 3.8.2013 hostila domácí Příbram U19 velmi kvalitního soupeře z Hradce Králové. Utkání bylo zarámováno mimořádným vedrem (nad 35 °C) a bylo tedy otázkou, který z týmů se s tímto počasím lépe vyrovná. Utkání šlo také považovat za souboj dvou ligovým vítězů kategorie U17 z minulého soutěžního ročníku – vždyť v základní sestavě hostů bylo sedm hráčů ročníku 1996 a v příbramské sestavě zahajovalo zápas šest hráčů téhož ročníku. Příbrami se mimořádně povedl vstup do utkání. Po faulu u rohového praporku rozehrávali domácí ve 2. minutě přímý volný kop - Ježdík přetáhl centr na zadní tyč a Hlinka hlavou poslal domácí do rychlého vedení – 1:0. Hosty rychlý příbramský gól ani trochu nenalomil. V prvních dvaceti minutách se oba soupeři snažili o rychlou hru, útok střídal protiútok, všichni hráči bojovali s maximálním nasazením. V rychlých a přesných kombinacích byla mírně lepší domácí Příbram. V 17. minutě měla Příbram po faulu na Rysa dobrou příležitost ke skórování, ale Junek z přímého kopu z 16 metrů přestřelil hradeckou branku. Vzápětí se do šance dostali i hosté – po centru za příbramskou obranu musel nadvakrát zasahovat Kočí, aby zlikvidoval šanci volného hradeckého útočníka. Ve druhé polovině prvního poločasu měl mírnou územní převahu Hradec Králové, ale domácí obrana mu nedovolila vyrovnat průběžný stav. Druhý poločas začal náporem Hradce Králové, který vyvinul maximální snahu o dotažení příbramského náskoku. V 55. minutě propadl centr z přímého kopu až na volného hradeckého hráče, ale Kočí spolu s domácí obranou dokázal zlikvidovat brankovou šanci hostů. V 59. Minutě si narazil míč Hlavsa s Bredou, dostal se až před příbramskou branku, ale jeho zakončení z 1 metru skončilo na tyči a odražený míč Kočí následně na dvakrát zkrotil. V 62. minutě dostala Příbram šanci zvýšit své vedení – Baran založil rychlý útok, Červeňák předběhl obránce, jeho zpětná přihrávka se přes Rysa dostala k Junkovi, který ze sedmi metrů trefil hradeckého brankáře Jehličku. V 64. minutě se po narážečce se Zorvanem dostal přes příbramskou obranu Breda a sám před Kočím zakončil přesnou střelou po zemi – 1:1. Hosté po vyrovnání ještě zesílili svůj tlak na domácí branku, což umožňovalo Příbrami podnikat rychlé protiútoky do odkryté obrany. V 72. minutě vystihl Junek hradeckou rozehrávku, ale místo přihrávky Rysovi zvolil střelu, s níž neměl Jehlička problém. Klíčová příbramská akce se zrodila v 73. minutě – Červeňák přesným pasem podél autové čáry našel rozběhnutého Junka, ten utekl svému obránci a sám před Jehličkou zakončil své sprinterské sólo střelou k bližší tyči – 2:1. V závěru utkání už příbramským borcům evidentně docházely síly a převážně se bránili hradeckým nájezdům. Ve dvouminutovém nastavení Hradec kopal ještě tři rohy, ale Příbram už nedovolila hostům vyrovnat a mohla se radovat z cenného vítězství. Ve středu 7.8. čeká Příbram další tvrdý východočeský oříšek – jedou do Pardubic. Statistika utkání: Střely celkem = 12:14 Střely na branku = 6:6 Střely mimo branku = 6:8 Rohy = 9:5 Fauly = 10:10