Žluté karty: Baran, Matějů – Bačo, Mlčák, Koller
Diváci: 80
Příbram: Kočí – Červeňák, Tregler, Matějů, Holý (46. Hlinka) – Baran – Rys, Suchan – Ježdík (83. Hušek), Krstanoski (84. Špinar), Junek
Zlín: Švec – Blanař, Bačo, Pavlíček, Vašulka – Koller (72. Heger), Houser, Chuchma, Malenovský – Masař (64. Polomík), Mlčák (66. Chwaszcz)

Proti Zlínu zůstala Příbram U19 hluboko pod svými možnostmi

Zlín se v Příbrami prezentoval důrazem v osobních soubojích, rychlosti, kombinační hrou a bojovností. To vše domácím chybělo a po celý zápas zůstali hluboko pod svými individuálními i týmovými možnostmi. Výsledkem byla remíza 1:1 (0:0) po gólech z pokutových kopů.
V neděli 11.8. přijeli do Příbrami k utkání 4. kola celostátní ligy starší dorostenci Zlína. Protože i ve zlínské základní sestavě byla většina hráčů ročníku 1996, mohl by se zápas považovat za odvetu přípravného utkání z března letošního roku. V tomto jediném vzájemném střetnutí zvítězila Příbram 5:2. Od úvodního výkopu bylo patrné, že domácí tým není úplně „ve své kůži“. Zlín účinně napadal příbramskou rozehrávku, byl pohyblivější, rychlejší a důraznější v osobních soubojích. Důsledkem tohoto obrazu hry byly příbramské ztráty míčů ve středu pole, prohrávání většiny osobních soubojů (a to nejen ve vzduchu) a „jalové“ dlouhé nákopy znamenající jen odevzdání míče soupeři. Hra domácích byla neuspořádaná, nejvíce postrádala kombinace po zemi a rychlé přihrávky bez zbytečných kliček. I přes územní převahu Zlína se do první šance dostala Příbram. V 17. minutě se Matějů probil přes zlínskou obranu a zpětnou přihrávkou našel 7 metrů před brankou volného Suchana, jenž poslal svou střelu nad Švecovu svatyni. V 19. minutě se nechal Matějů připravit o míč na hranici vlastního velkého vápna a následná zlínská střela minula pravou tyč Kočího branky. Ještě v té samé minutě ztratila opět Příbram na vlastní polovině a po faulu zahrával Zlín přímý kop z 20 metrů. Kočí střelu neudržel; naštěstí hosté nedokázali ani nadvakrát dotlačit balón do příbramské sítě. Ve 28. minutě skončila sražená zlínská střela jen rohovým kopem. Příbram za celý první poločas netrefila zlínskou branku a poločas skončil bez branek. Ve druhém poločasu sice Příbram zrychlila svou hru, ale kombinací po zemi bylo v jejím podání poskrovnu, a vzduchem to opravdu nešlo. V 50. minutě byl ve vápně podražen Junek a nařízenou penaltu Matějů bezpečně proměnil – 1:0. V 58. Minutě po Baranově přihrávce centroval před branku Červeňák, ale Krstanoskimu chyběly centimetry k zakončení hlavou do prázdné branky. V 62. minutě mířila dorážka po zlínském rohu nad branku. V 67. minutě se před Kočím zjevil zcela volný Blanař, ale své zakončení hlavou ze dvou metrů nasměroval do rukavic Kočího. V 73. minutě zvolil u autové čáry Matějů kličky místo odkopu, Blanař ho připravil o balón, ustál faul Matějů, aby ho v pokutovém území poslal Ježdík nedovoleně na zem. A také Houser nedal z nařízené penalty Kočímu šanci – 1:1. Zlín vycítil šanci k zisku tří bodů a vyvinul maximální snahu o otočení výsledku. Příbram v závěru zápasu tahala za kratší konec. V 84. minutě vyrazil Kočí přímý kop před sebe, ale naštěstí pro Příbram byla gólová dorážka z ofsajdu. I přes velký tlak Zlína měl v 90. minutě rozhodnutí na kopačce Rys – po přihrávce Suchana se dostal sám před Švece, ale nepotvrdil výrok, že fotbal nemá logiku a svou polovysokou střelou nechal vyniknout zlínského brankáře. Za předvedený výkon mohou být příbramští dorostenci velmi spokojeni s remízou. Zlín byl v tomto zápase lepším týmem. Věřme, že příští týden v Mostě to bude v podání Příbrami U19 podstatně lepší fotbal. Statistika zápasu: Střely na branku = 1:3, Střely mimo branku = 3:3, Rohy = 3:6, Fauly = 15:16, Ofsajdy = 0:6. Komentář trenéra zlínské devatenáctky Jana Somberga (zdroj: web stránky Zlína): „Kluky musím pochválit za to, jakým způsobem se dokázali oklepat ze středečního propadáku proti Karviné. V utkání proti Příbrami jsme předvedli mnohem lepší výkon, vypracovali jsme si více gólových příležitostí, ale protože jsme je neproměnili a posléze jsme dokonce prohrávali, považuji remízu za spravedlivou. Kvůli našim neproměněným šancím bylo utkání otevřené až do konce, na koncovce musíme dál pracovat. V Příbrami se vyhrát určitě dalo. Na druhou stranu to mohlo v závěru dopadnout i opačně. Na mančaftu si však cením, že se ani za nepříznivého stavu nepoložil a vynutil si alespoň vyrovnání. Teď jen na podobný výkon navázat i doma.“