18.08.2013
I.Celostátní liga U 19, 5. kolo
2:4
Most vs. Příbram
Branky: 22. Suchan, 53. Tregler, 56. Krstanoski, 81. Rys – 79. Bula, 90. Červeňák (vlastní)
Žluté karty: Červeňák, Špinar – Haspra
Rozhodčí: Pechanec, Vaňkát, Moder
Diváci: 80
Most: Schwamberger, Hříbal, Tureček, Haspra, Prokop, Koudelka, Hynek, Bohó, Zícha, Bula, Sýkora
Příbram: Kočí – Ježdík (73. Michalec), Tregler, Matějů, Holý – Baran – Rys, Suchan (88. Svojše) – Červeňák, Krstanoski (66. Špinar), Junek (86. Hušek)

Skvostné Rysovo sólo završilo výhru Příbrami U19 v Mostu

Příbram odolala tlaku Mostu v prvních dvaceti minutách, pak šla ve 22. minutě do vedení. O výsledku zápasu rozhodli hosté během tří minut druhého poločasu. Čtvrtý gól vstřelil Rys po málo vídaném sólu. Výborným výkonem v celém utkání se prezentoval příbramský kapitán Tregler.
K zápasu 5. kola celostátní dorostenecké ligy jela Příbram U19 v sobotu 17. 8. do Mostu. Po špatném výkonu proti Zlínu tak čekal na příbramské dorostence, zejména na domácí půdě, nepříjemný soupeř. Úvod zápasu byl v režii Mostu. Domácí mužstvo si tlakem a důrazem v osobních soubojích vytvořilo znatelnou územní převahu a také brankové příležitosti. Příbram se jen velmi obtížně dostávala z vlastní půle, kazila přihrávky a odkopy spíše jen odevzdávala míč zpět soupeři. Ve 4. minutě po přetaženém centru z rohu zakončoval mostecký hlavičkář do tyče Kočího branky, od níž se míč odrazil do boční sítě. V 21. minutě po centru zleva neobsazený mostecký útočník jen těsně nedosáhl hlavou na balón těsně před příbramskou brankou. Vzápětí si Příbram vzpomněla na své umění. V 22. minutě si Junek pokryl míč, ustál tři tvrdé souboje s mosteckými obránci a na hranici šestnáctky přihrál Suchanovi, na jehož střelu z 16 metrů k levé tyči Schwamberger nedosáhl – 0:1. Po vstřeleném gólu Příbram vyrovnala, ale pohledný fotbal to stále nebyl. Most přešel od kombinace k dlouhým nákopům a na straně hostů přetrvávalo hodně nepřesností. Naštěstí měla Příbram vzadu svého kapitána Treglera, který v obraně soupeřům nic nedovolil, neúnavně vyvážel míče a zakládal příbramské kombinace. Most se dostal do dobré šance v 27. minutě – po centru přes Barana od brankové čáry mířil mostecký volej těsně vedle příbramské branky. V 32. minutě vyslal Červeňák kolmou přihrávkou do samostatného nájezdu Krstanoskiho – jeho slabou střelu ale Schwamberger nohou vyrazil na roh. Ve druhém poločase Příbram zrychlila a zpřesnila své kombinace, začala účinněji napadat mosteckou rozehrávku a dařily se jí zejména průniky po levé straně. Tregler nepolevil ve svém výborném výkonu a navíc se k němu přidal Rys. Díky zvýšení aktivitě a kvalitnějšímu týmovému projevu získali hosté převahu, kterou také proměnili v rozhodující branky. V 52. minutě pronikl Junek do pokutového území, jeho střela k bližší tyči skončila příbramským rohem. V 53. minutě se po Suchanově rohu protlačil k míči Tregler a zblízka navýšil příbramské vedení – 0:2. V 55. minutě vyslal Holý ostrou střelu z 28 metrů, kterou mostecký brankář jen s námahou vytáhl na břevno. Třetí gólová akce v 56. Minutě začala u Barana, Rys pak před prázdnou brankou našel zcela volného Krstanoskiho – 0:3. Ani za tohoto stavu se Most nevzdal a jednoduchou hrou se snažil o snížení příbramského náskoku. V 58. minutě zlikvidoval Kočí svým dobrým postavením dorážku Mostu po centru na vzdálenější tyč. V 64. minutě, po faulu Matějů, zahrávali domácí přímý kop z 20 metrů, ale jejich střela minula Kočího branku. Gólu se Most dočkal v 79. minutě – příbramská záloha i obrana byla málo důsledná a nechala Bulu projit středem až před Kočího; toho Bula obešel kličkou a skóroval do prázdné branky – 1:3. Naděje domácích na možné body rázně utnul Rys hned za dvě minuty. V 81. minutě si na polovině soupeře převzal míč a už ho nikomu nepůjčil – při svém famózním sólu na 35 metrů s nohou u míče obešel pět hráčů soupeře, udělal kličku i brankáři a zakončil do prázdné branky – 1:4. Za takový slalom by se nemuseli stydět ani nejlepší lyžařští specialisté!! V úplném závěru zápasu vstřelila Příbram ještě jeden gól, bohužel do špatné branky. V 90. Minutě po ruce Matějů rozehrával Most trestný kop. Na centr do malého vápna si „nejlépe“ naběhl Červeňák a ve snaze o odkop usměrnil míč za záda bezmocného Kočího – 2:4. Po rozehrání ze středového kruhu rozhodčí zápas ukončil. V následujících třech kolech čekají Příbram U19 extrémně těžké zkoušky fyzických i psychických sil, týmového ducha, nasazení a fotbalového umění. Utkají se totiž s celky z čela tabulky – nejdříve hostí Olomouc, pak jedou do Ostravy a následuje domácí zápas s Plzní. Přejme našim borcům, aby tyto zkoušky se ctí zvládli. Statistika zápasu: Střely na branku = 2:8, Střely mimo branku = 5:3, Rohy = 9:3, Fauly = 19:7, Ofsajdy = 0:4.