28.08.2013
I.Celostátní liga U 19, 6. kolo
2:6
Příbram vs. Olomouc
Branky: 38. Tregler, 81. Suchan – 30. Kalvach, 38. a 71. Danis, 49. a 53. Řehák, 86. Žák
Žluté karty: Ježdík - Ševčík, Řehák
Rozhodčí: Bílek, Křiž, Doubrava
Diváci: 70
Příbram: Kočí – Červeňák (74. Svojše), Tregler, Matějů, Holý (69. Hušek) – Baran (65. Michalec) – Rys, Suchan – Hlinka (57. Špinar), Krstanoski (46. Ježdík), Junek
Olomouc: Neuer - Bzirský (80. Nedoma), O. Ševčík, Řehák, Jemelka - Kalvach, Banovec (67. Weinlich) – Danis (75. Žák), Buchvaldek, Vichta – Yunis (84. Kováč)

Příbram U19 přišla s Olomoucí o neporazitelnost

Příbramští starší dorostenci doma prohráli s týmem nabitým reprezentanty vysoko 2:6, po poločase 1:2. Olomouc předčila Příbram v rychlosti a přesnosti kombinací, nasazení a týmovém pojetí hry. Příbramské góly vstřelili Tregler a Suchan.
V úterý 27.8. se U Litavky hrálo odložené utkání 6. kola celostátní dorostenecké ligy. Soupeřem Příbrami byla Olomouc. Zápas byl soubojem dvou dosud neporažených týmů o čelo průběžné tabulky. Olomouc přijela s mužstvem nabitým reprezentanty – z deseti hráčů v poli bylo 7 fotbalistů reprezentujících ČR v kategorii U18 a U19. S nadsázkou bylo možné považovat zápas za utkání Příbrami s českým výběrem. Obě mužstva se snažila o fyzicky náročný a rychlý fotbal, který se ale více dařil Olomouci. Hosté na začátku zápasu byli lepší v kombinační hře, měli územní převahu a díky zdravé agresivitě vyhrávali většinu osobních soubojů. Postupem času Příbram hru v poli vyrovnala, ale i tak ztrácela hodně míčů nepřesnými přihrávkami nebo prohranými osobními souboji. V 30. minutě přišel Baran o míč, ve snaze získat balón zpět fauloval Buchvaldka a následoval přímý kop zhruba z 35 metrů - Kalvachův centr nikdo nezasáhl a míč propadl až do příbramské branky – 0:1. Domácí obdržená branka nedeprimovala a za další dvě minuty bylo vyrovnáno. V 32. minutě vyslal Junek dobrou střelu na vzdálenější tyč a po zásahu brankáře Neuera kopala Příbram rohový kop. Na Junkův centr si naskočil Tregler a hlavou skóroval – 1:1. Příbram ale nerozhodný stav dlouho neudržela. V 38. minutě poslal Řehák dlouhý pas na Danise, ten nejdříve vyhrál souboj s Treglerem, pak využil pomalejší reakce Matějů a nerozhodného výběhu Kočího a po zemi vedle Kočího poslal Olomouc opět do vedení – 1:2. Ve 40. minutě mířil Suchan z přímého kopu pod břevno, ale Neuer vytáhl míč nad branku. Ve 45. minutě byli hosté velmi blízko navýšení svého náskoku. Po příbramském rohu Červeňák vracel míč obsazenému Hlinkovi, ten o balón přišel a následoval rychlý protiútok tři na jednoho. Baran pozičně zvládl roli „poslední obranné linie“ a zakončení Buchvaldka srazil mimo příbramskou branku. I ve druhém poločase byli hosté výrazně úspěšnější v osobních soubojích, které (na rozdíl od domácích) neváhali dohrávat. Rychlým přistupováním k hráčům účinně narušovali příbramské kombinace. Olomouc měla velmi rychlý přechod z obrany do útoku a tak každá příbramská ztráta znamenala možné nebezpečí pro domácí. Ve 49. minutě po olomouckém rohu Jemelky se Junek nechal u zadní tyče přeskočit, následovala přihrávka hlavou podél branky na přední tyč, kdy hlavou zakončil neobsazený Řehák – 1:3. V 53. minutě přišel Suchan o míč na vlastní polovině a po centru Kalvacha na zadní tyč opět hlavou zakončoval nikým neobtěžovaný Řehák – 1:4 (obě branky šly přes levou stranu příbramské obrany). Příbram i nadále bojovala a snažila se o zkorigování výsledku. Po dobré kombinace a tečované střele v 59. minutě byli domácí blízko gólu, ale nepodařilo se jim dotlačit míč do branky. V 63. minutě vytáhl Kočí na roh olomouckou střelu mířící do šibenice jeho branky. V 71. minutě přišla na půlce Příbram o míč, po křížném pasu Vichty namířil volný Danis k tyči a po páté rozvlnil síť za zády Kočího – 1:5. V 81. minutě se ke slovu dostali také domácí – Ježdík našel zpětnou přihrávkou Suchana, jenž z úrovně penalty propálil Neuera – 2:5. Další snížení olomouckého náskoku měl v 83. minutě na noze Špinar po přesné přihrávce od Rysa, ale sám dva metry před prázdnou brankou poslal míč jen vedle pravé tyče. Následovala aplikace pravidla „nedáš – dostaneš“ - v 86. minutě připravil Buchvaldek Rysa o míč, po jehož kolmé přihrávce mezi stopery prohrál Tregler sprinterský souboj s Žákem, jenž zakončoval střelou pod Kočím – 2:6. I poslední slovo zápasu patřilo Olomouci, když po přečíslení dva na jednoho dokázali hosté ze dvou metrů překopnout prázdnou příbramskou branku. Olomouc vyhrála zcela zaslouženě a zůstává jedním ze dvou neporažených týmu (spolu se Spartou). Věřme, že příbramští borci rychle zapomenou na vysokou porážku a že se jim bude lépe dařit v dalším velmi náročném utkání s týmem plným reprezentantů– v sobotu 31.8. v Ostravě. Komentář trenéra olomoucké devatenáctky A. Chromého (zdroj: web stránky Olomouce): "Soupeř měl před utkáním s námi bilanci čtyř výher a jedné remízy, hrál velice svižný, běhavý fotbal. Jsem rád, že se naše hra s kvalitním soupeřem zvedla, kluci se dobře srovnali s menším hřištěm a spoustou osobních soubojů. K naší herní kvalitě jsme přidali srdce a bojovnost, takže jsme těžký zápas zvládli." Statistika zápasu: Střely na branku = 4:8, Střely mimo branku = 4:2, Rohy = 10:7, Fauly = 8:19, Ofsajdy = 1:5