Branky: 42. Suchan, 88. Rys – 4. a 84. Ruml, 67. a 79. Kratochvíl
Diváci: 70
Příbram: Šebek – Červeňák, Tregler, Matějů, Holý (84. Hušek) – Baran (70. Krstanoski), Michalec (79. Špinar) – Ježdík, Suchan, Junek - Rys
Plzeň: Juraši, Jakirovič, Brožík, Boček, Piroch, Kratochvíl, Sýs, Hrdlička, Medveděv, Král, Ruml

Černá série U19 neskončila ani doma s Plzní

Příbrami U19 se nepodařilo ani ve třetím utkání za sebou dosáhnout na body. Po gólově vyrovnaném poločase (1:1) definitivně rozhodla Plzeň o svém vítězství dvěma góly v závěrečné desetiminutovce.
V rámci 8. ligového kola přijel do Příbrami tradiční a velmi kvalitní soupeř – Viktoria Plzeň. Příbram chtěla po dvou předchozích porážkách (s Olomoucí, v Ostravě) konečně bodovat a ukázat tak, že je zdatným soupeřem mužstev z čela průběžné tabulky. Úvod zápasu ale lépe vyšel hostům z Plzně. Ve 4. minutě po plzeňském autu na pravé příbramské straně pronikli Viktoriáni do velkého vápna. Polovysoký centr od brankové čáry do malého vápna vyboxoval v pádu Šebek jen před neobsazeného Rumla, který už dokázal míč dorazit do příbramské branky – 0:1. Hrálo se především mezi šestnáctkami. Příbram sice dokázala překonat střed pole výpady po stranách, ale bez náležitého efektu. Domácí také ztráceli a odevzdávali hodně balónů. Plzeň ukazovala více souhry a rychlými přihrávkami i rychlostí byla ve středu pole znatelně úspěšnější. Příbram si přesto vytvořila brankové příležitosti a jednu z nich proměnila. V 28. minutě po centru Junka hlavičkoval Junek dobré pozice nad Jurašiho branku. Domácí vyrovnali před koncem poločasu. Ve 42. minutě Červeňák rychle vhozeným autem mezi obránce našel rozběhnutého Suchana, jenž se dostal až před Jurašiho a zakončil střelou po zemi – 1:1. Ještě před přestávkou mohla jít Příbram do vedení po přesné přihrávce Michalce, ale Ježdík ve skluzu na míč těsně nedosáhl. Ve druhém poločase měla Příbram dost příležitostí strhnout vedení na svou stranu, ale nedařilo se jí je proměňovat. Plzeň hrozila rychlými protiútoky, kvalitním přechodem přes střed hřiště a přečíslením. Na rozdíl od Příbrami hosté své šance dotáhli úspěšně až do konce. V 51. minutě se Rys probil obranou soupeře, našel Suchana, jehož střela „z první“ jen o kousek minula levou tyči plzeňské branky. V 54. Minutě stálo při Plzni i štěstí – po rohu Junka skončila hlavička Rysa na tyči! V 64. minutě se po rohu dostal Suchan k míči 12 metrů od branky, svým volejem ale trefil Jurašiho. Po nevyužitých šancích Příbrami se dostala ke slovu Plzeň. Po zbytečné příbramské ztrátě míče se hosté pustili do rychlého protiútoku, aby ho nakonec zakončil Kratochvíl střelou k tyči z hranice šestnáctky – 1:2. Blízko vyrovnání byl v 71. minutě Krstanoski – sám před brankářem tečí poslal balón do Jurašiho náruče. V té samé minutě přešel Rys přes dva obránce, ale gólovou radost mu zmařil Juraši. Plzeň definitivně rozhodla o svém vítězství dvěma brankami během pěti minut po chybách příbramské obrany. V 79. minutě „našel“ Holý svou přihrávkou na vlastní půlce soupeřova útočníka, po rychlé viktoriánské kombinaci si Kratochvíl položil na zem dva obránce a střelou k tyči poslal hosty do dvoubrankového vedení – 1:3. V 84. minutě na hranici velkého vápna vyhrál Ruml souboj s Matějů, obešel kličkou Šebka a zakončil do prázdné branky – 1:4. V 88. minutě poslal Junek do průniku podél autové čáry Huška. Na jeho přetažený centr si naběhl Rys a střelou po zemi dal výsledku finální podobu – 2:4. Protože utkání 9. kola v Českých Budějovicích má Příbram odloženo až na 17.9., je jejím dalším soupeřem aktuálně druhý celek – Slavia Praha. A to bude pro Příbram U19 další prověrka nejen fyzických sil a fotbalového umění, ale zejména psychické odolnosti a ochoty po celý zápas pracovat pro tým „až do roztrhání těla“. Statistika zápasu: Střely na branku = 9:7, Střely mimo branku = 4:2, Rohy = 5:4, Fauly = 12:14, Ofsajdy = 0:6