Příbram: Šedivý - Růžek, Rajtr (41´ Srp), Kvída, Břížďala - Květ, Bouček, Januška - Makoš, Šrain, Valenta (41´Reichenauer)

U 17 - nešťastný zápas se Spartou

Miloslav Klauz

Pěkné utkání s nešťastným koncem pro naše barvy.
Do zápasu vstoupila sebevědoměji Sparta, nám naopak chybělo větší sebevědomí na míči. Mírná převaha hostů vyústila v 10.minutě špatným pokrytím rohového kopu a z dorážky se Sparta ujala vedení. Naštěstí se nám po krásném akci Makoše,který po 80 metrovém sprintu s míčem a přesné uličce od Janušky, s troškou štěstí, v 15. minutě podařilo vyrovnat. Nadále jsme pokračovali v náročném fotbale, a jelikož Sparta také nezaostávala, hrál se velmi dobrý zápas. V 20. minutě,kdy neohroženě zatáhl míč po levé straně Bouček a učebnicově odcentroval do vápna, málem protrhl síť Januška, 2:1. Bohužel, již za dvě minuty soupeř po problematické penaltě srovnal skóre a dostal se tak do zápasu, 2:2. V 27. minutě došlo ke klíčovému okamžiku zápasu, kdy hráč soupeře nesmyslně po přerušení hry udeřil Boučka a dostal červenou kartu. Do konce poločasu jsme dostali soupeře pod velký tlak, ale velké šance postupně neproměnili Januška, Kvída a Šrain. V druhém poločase se Sparta zatáhla na svojí půlku a trpělivě bránila a čekala na naší chybu. Ta přišla v 56. minutě a soupeř jí se štěstím využil. I přes veškerou snahu a několik šancí se nám nepodařilo vyrovnat, a proto si Sparta odvezla šťastné vítězství. Odehráli jsme sice kvalitní, ale smolné utkání, kdy jsme 50 minut strávili na půlce soupeře, ale bez gólového efektu. Chybělo nám více důrazu a štěstí v koncovce, trochu trpělivosti v kombinaci a kvality v křídelních prostorech. Výborný oboustranný zápas bohužel negativně ovlivnila brzká červená karta. Nejlepší hráči: Januška, Makoš, Břížďala