Č. Budějovice: Luksch - Vávra, Hric, Novák, Řehoř, Ayong, Rotterborn, Matoušek, Štifter, Tomek, Chylík
Příbram B: Jedlička - Obdržal (73´ Gregor), Pohořálek, Maršík, Drašnar - Stibor (41´ Matoušek) - Rataj, Hlavatý, Straka, Ric (73´ Štyler) - Bělohlávek

Vítězná šnůra přerušena ...

Petr Straka

V 11. kole se utkalo naše mužstvo v areálu Složiště s domácím mužstvem SK Dynamo České Budějovice. Naši hráči chtěli pokračovat na vítězné vlně, kdy z posledních čtyř zápasů jsme vybojovali 12 bodů se skóre 12:1! Tentokrát měl naši výkonost otestovat kvalitní, domácí a pro naše mužstvo, známý soupeř.
Jak bývá naším zvykem, v úvodu zápasu jsme převzali aktivitu a fyzicky vyspělého soupeře kombinační hrou nepouštěli do ohrožení naší branky. Naopak sami několikrát vyzkoušeli pozornost výborného domácího brankáře a to především ve 4. minutě z trestního kopu a následně střelou na zadní tyč v 18. minutě z kopačky Michala Hlavatého. Bohužel, první šance domácího mužstva znamenala branku v naší síti a to po nedůsledném bránění soupeře v pokutovém území po rozehraném rohovém kopu. Naše odpověď přišla ve 24. minutě, kdy jsme měli dvě výborné příležitosti na vstřelení vyrovnávací branky, ale ani jeden z pokusů v síti neskončil. Ve 33. minutě se znovu mění skóre v náš neprospěch, když soupeř využívá nedůrazné přihrávky a překonává našeho gólmana. Ve 36. minutě nám svitla naděje při individuální akci zakončené střelou, která se bohužel opět mezi tyče nevešla. Do kabin odcházíme za nepříznivého stavu 2:0. Do druhého poločasu nastupujeme s jednou změnou v sestavě. Obraz hry se příliš nemění. Naši hráči se snaží kombinační hrou ohrozit domácího gólmana, ale nepřesnosti a prohrané souboje nám tuto snahu znesnadňuje a naopak silovější soupeř využívá každé situace k brejkovým akcím. V 63. minutě jsme konečně uspěli a díky pohotovosti Ondry Bělohlávka konečně střílíme kontaktní branku. O to více mrzí 65. minuta, kdy zahraný rohový kop z naší strany končí na kopačkách soupeře, který celou rychlou akci zakončuje vstřelením třetí branky, která se stala tou rozhodující. Naše mužstvo se sice snažilo a vrhlo všechnu sílu do útoku, ale soupeř výborně bránil a v závěru zápasu ještě přidává další branku. Konečný stav 4:1 je výsledkem produktivity soupeře, který každou naši chybičku ihned gólově trestal. Slovo trenéra: V úvodních minutách jsme byli aktivnějším týmem, bohužel první standardní situace soupeře nás našla nepřipravené a soupeř se velmi snadno ujal vedení. Dále jsme se snažili o kombinační fotbal, ale soupeř trestal každou naší nedůslednost. Ve druhém poločase po našem snížení na 2:1, se hráči usilovně snažili o vyrovnání, ale další chybička vedla k navýšení rozdílu skóre. Do konce utkání jsme usilovali alespoň o zkorigování výsledku, jenže soupeř opět trestal naší překotnou ofenzivní snahu.