30.07.2013
Memoriál V. Marečka (U16), 1. kolo
1:6
Kladno vs. Příbram B
Branky: 12´+ 24´ Michal Rataj, 33´+ 69´ Michal Hlavatý, 35´ Jan Matoušek, 75´ Martin Jedlička
Kladno: Kleinmond, Tirol, Fečkanin, Kala, Kuchař, Volger, Procházka Petr (C), Kafka, Procházka Šimon, Novotný, Pospíšil Mikuláš * Střídali: Vachuda, Rauk, Jemelka, Kopecký, Pospíšil Martin
Příbram B: Levíček - Burian, Maršík (C), Melichar, Gregor - Jandera - Matoušek, Straka, Hlavatý, Štyler - Rataj * Střídali: Puchmajer, Šilhavý, Zákoucký, Ťapaj, Zákoucký, Jedlička

1. kolo Memoriálu V . Marečka

Po krátké přestávce jsme opět zpět ve fotbalovém kolotoči. Po náročné přípravě jsme měli možnost poprvé poměřit síly se soupeřem v soutěžním utkání. V prvním kole Memoriálu V. Marečka, skupiny H, jsme se střetli za velmi horkých podmínek s SK Kladno.
Od prvních minut zápasu jsme byli jednoznačně lepším mužstvem a dokázali jsme si vytvářet dostatek brankových příležitostí, které se nám dařilo proměňovat. Přes několik slibných pokusů otevíráme skóre ve 12. minutě po ukázkové spolupráci našich ofenzivních hráčů. Po několika minutách se naše obranné řady nevyvarovaly chybičky, která v kombinaci s nešťastným obraným zákrokem znamená vyrovnání. To ovšem bylo vše, co jsme soupeři dovolili a naopak svou aktivní hrou dále určovali vývoj zápasu. Ve 24. minutě zakládáme z vlastní poloviny rychlou brejkovou akci, která končí ještě hezčí finální přihrávkou s přesným zakončením. Stav 1:2 vydržel až do 33.minuty, kdy překonáváme domácího gólmana přesnou střelou ze střední vzdálenosti. O 2 minuty později v souboji odebíráme soupeři míč a následnou ideální přihrávkou před branku nedáváme domácím šanci na obranou reakci. První poločas končí za stavu 1:4. V druhém poločase se začala projevovat únava z velmi horkého počasí a to na obou stranách. Dokud jsme měli v úmorném vedru dostatek sil a hráli kombinačně v neustálém pohybu, měl soupeř velký problém držet s našimi šikovnými, leč méně fyzicky disponovanými hráči, fotbalový krok. Ve 46. minutě, po individuálním průniku, nastřelujeme tyč a následná dorážka míří nad branku. Skóre měníme až v 69. minutě, kdy perfektní pas vybízí našeho hráče k protisměrné kličce gólmanovi a vedeme již 1:5! V závěru se ještě jednou prosazujeme vyhraným soubojem v pokutovém území soupeře s následnou střelou, čímž stanovujeme konečný výsledek zápasu na 1:6 pro naše mužstvo. Slovo trenéra: Tak jak se zvětšovalo horko na hrací ploše a rychleji ubývaly síly, úměrně s tímto stavem se i zmenšoval pohyb našich hráčů. V určitých fázích jsme se zbytečně uchylovali k individuálním řešením některých situací. To ovšem nenarušilo celkově dobrý dojem z utkání, kdy zlepšený herní projev celého našeho mužstva je povzbuzením do další tvrdé práce.