12.03.2014
Branky: 13., 51. Mareš
Žluté karty: Mareš, Kdolský - Eliáš
Rozhodčí: Hock, Jiřík, Hocek
Příbram: Krček - Kdolský, Andrejevič, Kvída, Pleško - Šípek, Krameš, Kraut (80. Ježdík) - Mareš (62.Bolina), Řezáč(76. Djedovič), Barák
Jablonec: Krásný - Landovský, Drozd, Štochl J., Vrzal (73. Sedláček) - Pázler (52. Štemberk), Eliáš, Skwarczek (88. Tichý) - Moulis, Gebert (77. Houser), Vodička

První jarní vítězství Juniorky

Petr Janota

Souboj dvou celků z popředí tabulky nezklamal a v kvalitním zápase se radoval domácí tým.
Za krásného počasí se odehrál další zápas Juniorské ligy, kdy k Litavce přijel posílený Jablonec. Obě mužstva začala aktivně a v první šanci se zjevil domácí Kdolský, který po uvolnění Marešem pelášil sám na Krásného, ale nedokázal ho prostřelit. Po chvíli aktivní Kraut po dlouhém sólu opět jen nastřelil Krásného. Po následném rychle rozehraném rohu a centru Šípka se šikovně na první tyči prosadil Mareš 1:0! Hosté kontrovali rychlým protiútokem, ale Moulise vychytal Krček. Obě mužstva hrozili i nadále rychlými průniky a když Krásný vytáhl i umístěnou střelu Baráka z trestného kopu, skóre se do konce poločasu nezměnilo. Ve druhém poločasu nejdříve Jablonec nastřelil Landovským břevno, po rozehraném trestném kopu. Domácí kontrovali hezkým průnikem Baráka, po jehož přesném centru se prosadil Mareš typicky hlavou 2:0! Hosté zvýšili aktivitu,ale domácí nezůstávali nic dlužni a v této fázi byli nebezpečnější. Po dalším průniku Baráka na jeho křížnou střelu Mareš nedosáhl, dalším hezké sólo předvedl Kraut, ale přestřelil. Po krásné uličce Šípka se již Kraut nemýlil, ale praporek rozhodčího byl nahoře... Povedenou pasáž ukončila skvělá kombinace Šípka a Baráka. V rozhodujícím okamžiku však Krautovi míč skočil a střela z penalty skončila vysoko nad. Hosté se v závěrečné čtvrthodince nadechli k náporu, ale ani jedna jejich nebezpečná akce Krčka nezaskočila. A když ani Djedovič po uvolnění Šípkem neobul střelecké kopačky, utkání skončilo vítězstvím domácích.