Příbram B: Jedlička - Obdržal, Pohořálek, Maršík, Jandera - Rataj (77´ Wimmer), Ric (70´ Matoušek), Hlavatý, Kulhavý - Bělohlávek
Teplice: Plachý - Mikiska, Švábenský, Kotrba, Benda, Čisár, Zeman, Plos, Hasil, Šimeček, Švejda

Zdařilý vstup do jarní části

Petr Straka

V prvním jarním kole jsme přivítali na našem domácím UMT trávníku hráče z Teplic. Přestože náš tým se aktuálně potýká s velkou marodkou a tím má do optimálního složení velmi daleko, přesto jsme chtěli úspěšně vstoupit do druhé poloviny soutěže a také vrátit soupeři naši podzimní porážku z jeho hřiště.
A již první minuty naznačily, kdo bude rozhodujícím činitelem na hřišti. Mimo bojovnosti obou mužstev to byl velice nepříjemný vítr, který často měnil vlastnosti letícího míče. Přestože jsme v prvním poločase nastoupili právě proti směru větru, což dělalo komplikace především v rozehrávce od gólmana i tak jsme byli první, kteří jsme měli blízko ke vstřelení vedoucího gólu. Již v první minutě zápasu měl velkou příležitost Michal Rataj, kdy následnou dorážku Míry Obdržala dokonce soupeř vykopává z brankové čáry! Po této šanci si soupeř dává větší pozor na naše útočící hráče a tak byl první poločas především bojem o střed hřiště. Výjimkou byla 38. minuta, kdy naše nová tvář týmu, Kamil Kulhavý, ideálně přihrává Ondrovi Bělohlávkovi, ale i jeho střela do již odkryté branky byla v poslední fázi zablokována soupeřem mimo branku. Do kabin tedy odcházíme za stavu 0:0 . V druhém poločase byla znát nejen podpora větru, ale i větší zarputilost našeho týmu, která měla vést k vstřelení vítězné branky. Soupeř ovšem pozorně bránil a tak bylo potřeba více individuální drzosti z naší strany. Mezi prvními se ukázal v druhém poločasu opět Kamil Kulhavý, který v 70. minutě nejdříve zkouší povedenou hlavičkou pozornost gólmana Teplic a následná dorážka Michala Rataje končí jen těsně mimo branku! O minutu později má další velkou příležitost Jakub Gregor, který se uvolňuje v pokutovém území soupeře, ale jeho střela míří nad břevno! Nakonec jsme se prosadili Michalem Hlavatým, který v 73. minutě se staví k trestnému kopu, který následně končí v brance FK Teplic! O 3 minuty později pojišťuje vítězství našeho týmu Michal Rataj, který po stříleném centru Ondry Bělohlávka bez přípravy „uklízí“ míč za záda bezmocného brankáře Teplického týmu. Výsledek 2:0 si již do konce zápasu hlídáme a radujeme se tak ze zaslouženého vítězství! Slovo trenéra: Za trvale silného větru, který ovlivňoval dění na hřišti v obou poločasech, si naše mužstvo vytvořilo více brankových příležitostí. Po dobrém týmovém, kompaktním výkonu, který byl podpořen taktickým projevem, jsme po zásluze v závěru utkání rozhodli zápas ve svůj prospěch. Gratuluji hráčům k prvnímu jarnímu vítězství, nad tak silným soupeřem, jakým Teplice bezesporu jsou. Teď je potřeba potvrdit stoupající výkonnost na hřišti Pardubic.