Příbram B vs. M. Boleslav
Branky: 78´ Gregor (p)
Příbram B: Jedlička - Obdržal, Pohořálek, Maršík, Jandera - Gregor - Kulhavý, Ric (68´ Drašnar), Hlavatý, Štyler (43´ Wimmer) - Rataj

Další darované body

Za krásného jarního počasí jsme v 17. kole naší soutěže přivítali na našem domácím trávníku mužstvo FK Mladá Boleslav, tedy dalšího z celků, u kterého jsme na podzim žádné body nezískali. O to více jsme chtěli doma uspět a zapomenout tak i na smolný zápas z předchozího kola.
Naše mužstvo se od úvodního hvizdu snažilo o získání převahy nad středem hřiště a zároveň využívat našich útočně laděných krajních záložníků, kteří měli podporovat našeho hrotového hráče. Tato taktika ovšem narážela na tvrdě hrající hostující mužstvo. A tak první poločas byl především bojem o každý míč, kdy se vyčkávalo na chybu soupeře, která měla být potrestána úvodním gólem zápasu. První výraznou šanci nám připravil v 5. minutě jinak dobře chytající brankář Mladoboleslavských, který mimo pokutové území přišel vlastní chybičkou o míč, ale tato šance nebyla z naší strany dobře vyřešena a obětaví obránci gólmana zastoupili. O 2 minuty později vyzkoušel střelou pozornost brankáře Lukáš Ric a v 9. minutě se z trestného kopu zastřeluje Michal Hlavatý. Ve 13. minutě se prosazuje po lajně Kamil Kulhavý, který následně centruje míč do velkého vápna, ale střela z kopačky Jakuba Gregora míří nad branku hostů. Ve 22 minutě naopak s přehledem řeší trestný kop hostí náš brankář Martin Jedlička. Přestože jsme měli rozhodně více ze hry, branku se vstřelit do konce prvního poločasu nepodařilo ani jednomu z mužstev. Druhý poločas jsme začali opět celkem aktivně, ale dobře bránící mužstvo FK Mladá Boleslav nás na dostřel k jejich brance nepouští. Zároveň se snaží brejkovými akcemi narušit náš tlak, který zatím nebyl využit ke vstřelení vedoucí branky. V 53. minutě se blýskl povedenou střelou z trestného kopu znovu Michal Hlavatý, ale hostující brankář byl opět pozorný. A tak udeřilo na druhé straně! V 61. minutě se rozebíhá na centrovaný balón mířící za záda naší obrany rychlý útočící hráč hostujícího celku, který je následně nešikovně sražen naším bránícím hráčem za hranicí pokutového území! Nařízený pokutový kop je proměněn a tak se hráči v modrobílých dresech dostávají do vedení 0:1. V 63. minutě mohlo být rozhodnuto ve prospěch hostů definitivně! Ztráta míče při rozehrávce nabídla hostujícímu hráči brejk na našeho gólmana, ale Martin Jedlička bravurně nadvakrát chytá a tím udržuje šanci našeho týmu na vyrovnání. Naši hráči vrhají všechny naše síly do útoku, ale množství centrovaných míčů s přehledem odvrací bránící hosté. Naštěstí jeden z míčů končí v pokutovém území na ruce hráče z Mladé Boleslavi. Nařízený pokutový kop Jakub Gregor 78 minutě proměňuje a srovnává stav na konečných 1:1. Slovo trenéra: Náš dobrý herní projev jsme bohužel nedokázali zúročit v koncovce a situace před brankou soupeře jsme řešili špatně a nedůrazně. Soupeř trestal z penalty po ojedinělé brejkové situaci, kterou jsme vinou nesmyslného zákroku hráčům Boleslavi nabídli. Vyrovnání přišlo též z penalty, po náhodné ruce obrany hostujícího mužstva. Hraním na náhodu ve finální fázi a malou odvahou v pokutovém území nemůžeme být odměněni vítězstvím.