Příbram B vs. Hradec K.
Branky: 74´ Rataj
Příbram B: Jedlička - Obdržal (60´ Straka), Pohořálek (17´ Matoušek, 78´ Štyler), Maršík, Drašnar (15´ Bělohlávek) - Gregor - Kulhavý, Hlavatý, Ric, Jandera - Rataj

Vůlí a bojovností k bodu

Za slunečného počasí jsme v 19. kole přivítali na našem domácím hřišti soupeře z Hradce Králové. Pohled na aktuální tabulku soutěže a velká marodka našeho mužstva sice určuje favorita, ale body se rozdávají až po zápase.
Úvod utkání patří fyzicky vyspělejšímu soupeři, který určuje styl hry. Naši hráči se snaží o rychlejší přístup k protihráčům tak, aby docházelo k odebírání míčů soupeři již při zpracování. Tento styl hry a taktika nám vycházel pouze do 10. minuty, ve kterém po dlouhém pasu za naši obranu nestíháme pokrýt pronikajícího křídelního útočníka soupeře, který ideálně přihrává před naši branku a následná dorážka nedává šanci našemu brankáři. Prohráváme 0:1. Navíc v rozmezí 15. – 17. minuty muselo dojít z naší strany k dvojímu vynucenému střídání. Ovšem právě inkasovaná branka byla pro nás impulsem k ještě rychlejšímu napadání, přesnější rozehrávce a většímu plošnému tlaku na soupeře, což přináší šance k ohrožení hostující branky. Výsledkem naší aktivní hry bylo ve 27. minutě odpískání nedovoleného zákroku soupeře na našeho pronikajícího hráče v pokutovém území, což znamenalo šanci na srovnání skóre. Bohužel jsme šancí v podobě nařízeného pokutového kopu pohrdli a tak odcházíme do kabin za nepříznivého stavu 0:1. Do druhého poločasu nastupujeme s vědomím, že pouze aktivní hrou si můžeme vypracovat šance, které by mohly přinést vyrovnávací brankou. A skutečně už ve 42. minutě po přečíslení soupeře nastřeluje Michal Rataj míč na zadní tyč, kam skluzem míří Kamil Kulhavý, ale jen těsně míč míjí. Po této super šanci nás naopak musel podržet sérií výborných zákroků náš brankář Martin Jedlička. V 57. minutě naopak nebezpečnou hlavičku Michala Rataje musí řešit gólman hostujícího celku. Naše mužstvo se odmítá smířit s prohrou a tak využívá každou příležitost k založení rychlého protiútoku, čímž se nabízí možnost rychlého protiútoku ze strany soupeře. V 68. minutě se dostává do skvělé šance Ondra Bělohlávek, ale pokus o další kličku nevychází, aby vzápětí musel ukázat další super zákrok Martin Jedlička! V 74. minutě dostává výbornou přihrávku do běhu Michal Rataj, který křížnou střelou překonává hostujícího brankáře a konečně srovnává na 1:1! Před samotným závěrem zápasu měl soupeř ještě velkou šanci ke změně skóre ze zakončeného rohového kopu, ale náš gólman opět mužstvo podržel a tak zápas končí zaslouženou remízou. Slovo trenéra: Po našem slabším začátku jsme se probrali až inkasovanou brankou. Od tohoto momentu se hrál fotbal nahoru, dolů. Bohužel nám to nestačilo na vyrovnání ani z nařízené penalty. Do druhého poločasu naše mužstvo ještě přidalo na obrátkách a s velkou mírou rizika se pouštělo do útočení, které podporovali i hráči obranné řady. To vytvářelo okénka pro rychlé útoky soupeře a tak bylo k vidění množství šancí na obou stranách. Nám se podařilo vyrovnat, a tak došlo ke spravedlivé dělbě bodů. Mužstvo bych chtěl pochválit za nasazení, vůli a bojovnost.