06.05.2014
Česká liga dorostu U 16 A, 22. kolo
Příbram B vs. Plzeň
Příbram B: Jedlička - Obdržal, Melichar (63´ Štyler), Maršík, Ric - Gregor - Matoušek, Hlavatý (69´ Straka), Kulhavý, Drašnar (72´ Wimmer) - Rataj
Plzeň: Šampalík - Končal, Vacovský, Suchý, Kulhavý, Šifra, Künstner, Duchoslav, Tomášek, Rychnovský, Mudra

Vyrovnaný zápas s body jen pro soupeře

Petr Straka

Ve 22. kole jsme měli možnost přivítat na domácím UMT hřišti soupeře z Plzně se kterým jde vždy o velmi kvalitní zápasy s dlouhodobě vyrovnanou bilancí.
A skutečně od prvních minut byl k vidění zápas s množstvím soubojů o každý míč s následným okamžitým pokusem o přečíslení soupeře, či brejkovou akci. Přestože akce byly k vidění na obou stranách, přeci jen se našemu mužstvu dařilo více zaměstnávat obranné řady soupeře. Jedna z prvních šancí byla ve 13. minutě utkání po výborně zahraném trestném kopu od Kamila Kulhavého s následným pokusem o dorážku od Kuby Melichara, kterému chyběli centimetry… Následovala výborná střela Michala Hlavatého z 20 metrů, kterou hostující brankář s námahou vyráží a následná dorážka Michala Rataje míří jen nad odkrytou branku. Ve 29. minutě zkouší pozornost plzeňského gólmana Ondřej Drašnar, který zakončuje rychlou akci po ose Ric - Kulhavý nebezpečnou střelou, kterou ovšem brankář kryje. I přes množství šancí se nám v koncovce nedaří a tak odcházíme do kabin za nerozhodného výsledku 0:0. Druhý poločas začínáme výbornou kombinací Rataj - Hlavatý - Melichar, kdy posledně jmenovaný posílá lobem míč jen těsně vedle branky plzeňské Viktorky. Přestože není možno našemu mužstvu upřít snahu, přeci jen je vidět stále více síla soupeře, který pomalu přebírá aktivitu v zápase. Ve 47. minutě jsme ukrytou přízemní střelou z kopačky Kamila Kulhavého donutili brankáře plzeňského týmu k super zákroku, aby a pár minut musel skvěle zasáhnout i náš brankář Martin Jedlička, který instinktivně vyráží ukrytou střelu v závaru před naší brankou po zahraném trestném kopu! 64. minutě se rozhoduje o výsledku tohoto zápasu. Po rychlého brejku soupeře náš gólman vyráží následnou křižnou střelu nešťastně na kopačky dobíhajícího a nepokrytého soupeře, který neváhá. V našem týmu dochází k sérii střídání s cílem oživení hry, ale soupeř nás již do žádné vážnější akce nepouští a odváží si plný počet bodů. Slovo trenéra: Po několika neproměněných šancích, zejména v prvním poločase, jsme po ojedinělé chybě inkasovali a šťastnější soupeř skóroval. Kvalitní utkání, ve kterém jsme si nezasloužili prohrát, kdy hráčům lze vytknout pouze neproměňování gólových příležitostí.
sobota 23.11.2019
Bohemians Praha 1905
11. 11. 2019
Kočí: Nula je dobrá pro jen mě, my potřebujeme body