FK PŘÍBRAM
13.05.2014
Česká liga dorostu U 16 A, 23. kolo
1:1
Slavia vs. Příbram B
Branky: 37´ Kulhavý
Slavia: Levíček - Vejvara, Pek, Pardubský, Žežulka, Sodoma, Krejdl, Souček, Král, Novák, Bucha
Příbram B: Jedlička - Melichar, Ric, Maršík, Obdržal - Gregor (55´ Drašnar) - Matoušek (75´ Wimmer), Hušek, Straka, Kulhavý - Rataj

Odvážnému štěstí přálo

Petr Straka

Ve 23. kole zavítalo naše mužstvo do areálu SC Xaverov Horní Počernice, tréninkového centra leadera naší soutěže SK Slavia Praha. V tomto utkání mohlo naše mužstvo pouze překvapit a s tímto cílem jsme nastoupili na hřiště.
A skutečně byla od prvních minut vidět na našich hráčích snaha nedat soupeři nic zadarmo. Množství osobních soubojů a pokusů o přenesení hry na polovinu soupeře, to byly hlavní znaky obou mužstev v prvním poločase. Ovšem vinou nepřesností, a to na obou stranách, docházelo k častým ztrátám míčů bez vypracování vyložených gólových šancí. Bohužel první individuální chybičky se ve 20. minutě dopustila naše defenzíva, kdy útočník soupeř vystihl rozehrávku na našeho gólmana a přestože první střela je naším brankářem vyražena, následná dorážka již znamená změnu skóre ve prospěch domácího týmu. Stav 1:0 se mění až ve 37. minutě, kdy Kamil Kulhavý na dvakrát a se štěstím zakončuje brejkovou akci střelou z ostrého úhlu, která končí až v brance domácího týmu! Do kabin tedy odcházíme za nerozhodného stavu 1:1. Druhý poločas byl již zcela v režii domácího týmu a také festivalem neproměněných šancí a to na obou stranách! Naše defenzíva byla pod velkým tlakem, ale za zády s výborným Martinem Jedličkou odolávala. A pokud již došlo k překonání našeho gólmana, byla na svém místě branková konstrukce! Ale náš tým bojoval a dokonce mohl i rozhodnout zápas ve svůj prospěch. V 63. minutě, po kombinační akci, střílí do odkryté brány Jakub Melichar, ale za již překonaného brankáře domácích zaskakuje obránce. Z následně pěkně sehraného rohového kopu střílí z hranice velkého vápna povedenou střelu Dominik Straka, ale tento pokus nakonec končí vedle branky. A jelikož ani soupeř do konce utkání úspěšnější nebyl, rozchází se obě mužstva za nerozhodného stavu 1:1. Slovo trenéra: Kvalitní, fyzicky disponovaný soupeř nás prověřil po všech stránkách, zejména v defenzivní činnosti. Se štěstím jsme mohli dokonce zvítězit, což by k průběhu utkání nebylo spravedlivé.
Mládež 1.FK Příbram
FanshopAkademie
Generální partner
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
Město PříbramJAKOFORTUNANIOsport agency a.s.FORTUNA:NÁRODNÍ LIGAROCQUET Production s.r.o.
Mediální partneři
Pribram.czRock RádioNáš REGION
Partneři
AmadeusDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.Nábytek NovotnýPBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovoceINTERNATIONAL SPORT MANAGEMENT s.r.o.Protecton s.r.o.Chovanec Sport Agency, a.s.Kuchyně HalašDexterity Services s.r.o.Olympia FitnessB&B commercial activity s.r.o.