Branky: 21. 0-1 Novotný, 47. 1-1 Fantiš, 73. 2-1 T.Wágner, 90. 3-1 Mojdl
Žluté karty: Gazda, Rom, Vltavský - Novotný
Příbram: Hadraba - Doležal, Šorna, Gazda, Sklenář - Rom (66.Vnouček), Mojdl, Neliba (87.Šubert), Pazderník (46.Vltavský) - Fantiš, T.Wágner
Brno: Gruber - Pernica, Novotný, Drábek, Vítámvás - Košulič (87.Doležel), Pašek, Pavlas (78.Jeníček), Kršák - Farmačka (54.Motyčka), Štourač

28.kolo

Pavel Nováček

Zápasem s Brnem jsme zahájili náročný týden v cestě k záchraně.
Brno bylo prvním soupeřem v týdenní sérii tří zápasů v domácím prostředí. Abychom si příliš nezkomplikovali situaci k záchraně v dorostenecké lize, museli jsme nutně vyhrát. Na hře kluků to bylo znát. První poločas jsme zahájili mírným tlakem. Soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu, ale volili jsme většinou pouze nakopávané míče z obrany do prostoru útočníků. Ti se sice srdnatě prali, ale nebyli včas doplňováni zálohou. A to Brnu stačilo, aby nás nepouštělo do šancí. Hosté se do našeho vápna dostali poprvé ve 21.minutě, kopali roh a dokázali z něj hlavou skórovat na 0-1. My si vytvořili vyloženou šanci o pět minut později, kdy jsme dokázali obranu Brna vykombinovat akcí do křídla a po centru ze strany vyloženou šanci Fantiše zlikvidoval obránce na brankové čáře. To byla naše jediná šance a o poločase v šatně bylo o čem přemýšlet. Trenér Vavruška poslal do druhé půle místo nevýrazného Pazderníka Vltavského. Tomu se podařilo hned z prvního našeho útoku najít přesným centrem ze strany úplně volného Fantiše na malém vápně a ten hlavou nezaváhal. Vyrovnal na 1-1 a tato branka nás nastartovala ke zlepšené hře. Najednou se nám dařilo hosty přehrávat v křídelních prostorech, vytvořili jsme si velkou převahu a i šance.Dlouho se nám nedařilo proměnit je, až v 73.minutě proměnil hlavou T.Wágner centr z trestného kopu, který zahrál výborně Mojdl a ujali jsme se vedení 2-1. Od této chvíle jsme kontrolovali hru. Brno se sice snažilo o vyrovnání, ale dařilo se nám nepouštět soupeře do šancí. Sami jsme ještě v 90. minutě dali třetí branku z pokutového kopu. To šel sám T.Wágner na brankáře, který jej fauloval a Mojdl penaltu bezpečně proměnil. Po nevýrazném prvním poločase se naše hra druhou půli zlepšila. Uklidnila nás vyrovnávací branka a kluci šli potom správně za vítězstvím. Povinné tři body nám hodně pomohly, čeká nás dohrávka s Plzní a před poslední zápas v soutěži se Slávií Praha. Z těchto dvou těžkých zápasů potřebujeme tři body a nebudeme mít problém se záchranou. Přejme klukům hodně pevnou vůli a štěstí v náročném týdnu.