07.06.2008
I.Celostátní liga U 19, 29. kolo
3:2
Příbram vs. Slavia
Branky: 13. 1-0 Gazda, 16. 1-1 Koreš, 40. 2-1 T.Wágner, 57. 3-1 T.Wágner, 76. 3-2 Vaněk
Žluté karty: Gazda - Čmovš, Novotný, Šulc
Rozhodčí: Paták, Černý, Glogar
Diváci: 102
Příbram: Hadraba - Doležal, Šorna, Gazda, Sklenář - Štochl (78.Vnouček), Mojdl, Neliba, Vltavský - T.Wágner (90.Šubert), Fantiš
Slavia: Berkovec - Cimpl, Neuberg, Čmovš, Novotný - Felcman, Šimeček, Koreš, Sobišek (80.Hrubý) - Šulc (46.Vaněk), Jíša (61.Přeučil)

29.kolo

Pavel Nováček

V zápase se Slávií jsme si pojistili účast v příštím ročníku dorostenecké ligy.
Třetí zápas v řadě na domácí půdě během týdne. Po neúspěchu s Plzní jsme měli pouze tři dny na zotavení zejména psychického stavu kluků. Abychom byli před posledním zápasem v klidu, potřebovali jsme nutně vyhrát. A začátek zápasu nebyl příliš optimistický. Slavia vstoupila do zápasu velmi aktivně. Byla lepším týmem, získala jasnou převahu a naštěstí velikou šanci v 10.minutě zlikvidoval Hadraba. Vysvobozením pro nás byla 13.minuta. Poprvé jsme se dostali do blízkosti branky Slavie, kopali jsme trestný kop ze strany, ve skrumáži se nejlépe zorientoval Gazda a hlavou nám zajistil vedení. Slavia sice vyrovnala rovněž hlavou již za tři minuty, ale hra se vyrovnala. V poli jsme pomalu přebírali iniciativu a ve 40. minutě po krásné akci Mojdla proměnil šanci T.Wágner na 2-1. Druhou půli jsme získali my mírnou převahu a tu jsme korunovali třetí brankou, když tentokráte skvěle uvolnil Štochl T.Wágnera. Ten si poradil s brankářem, obešel ho a do prázdné branky dal gól.Když to vypadalo, že bychom mohli zápas bez problémů dotáhnou až do konce, vstřelila Slávia kontaktní branku v 76. minutě střelou z téměř třiceti metrů. Začal urputný boj. Slávia se snažila vyrovnat a my potřebovali udržet vedení. Veliké štěstí jsme měli pět minut před koncem, když se útočník hostů objevil zcela sám na malém vápně před Hadrabou, ale ten stačil zázračně reflexivně jeho ránu vyrazit na roh. Honza si plně vynahradil zaváhání při druhé obdržené brance a udržel nás nad vodou.Po této šanci jsme již dokázali taktickou hrou výsledek udržet a splnit úkol, který jsme si pro jarní část ligy stanovili. Tentokráte bylo naše vítězství zasloužené, ale Slávia hrála výborně. Proto nás o to víc těší, že se nám jí podařilo přehrát. Důležité bylo, že kluci hodili za hlavu myšlenky z neúspěchu s Plzní a dokázali se plně koncentrovat jenom na tento zápas.