Branky: 7. Latka (pen.), 47. Bílek, 88. Balaj – 45. Zápotočný, 68. Řezníček
Žluté karty: Boudjemaa - Zeman, Hájovský, Neves
Slavia: Rakovan – Dobrotka, Latka, Bílek, Juhar – Baéz, Hrubý (84. Balaj) – Vukadinovič (46. Boudjemaa), Zmrhal, Černý (81. Piták) – Škoda
Příbram: Boháč – Sus, Hájovský, Zápotočný, Neves – Pilík (90. Krameš), Deli, Hnaníček (88. Krbeček) Fillo (90. Stratil), Zeman – Řezníček

Třetí vyrovnání už nepřišlo

Jan Vostrý

Příbram dokázala dvakrát zásluhou Zápotočného a Řezníčka odpovědět na vedení Slavie, ale na to poslední už bohužel ne a poprvé pod vedením Pavla Tobiáše okusila hořkost porážky.
Příbram nastoupila na půdě Slavie v stejné sestavě jako v úterý v opakovaném utkání proti Dukle a se snahou na trávníku v Edenu konečně bodovat. Poslední bodový zisk se Slavií se totiž odehrál v listopadu 2006 (1:1), kdy hráli domácí ještě na Strahově. Od úvodních minut měli více míč na kopačkách domácí, ale naráželi na pozorně hrající obranu a dobře chytajícího Boháče. Udeřit tak mohlo na druhé straně. Na Zemanův centr si naskočil Hájovský a jeho hlavička se odrazila od břevna. Vedoucí branku se podařilo vstřelit domácím ve 37. minutě, kdy Latka proměnil pokutový kop po faulu Hnaníčka. Radost hostům vrátil těsně před poločasem Zápotočný. Příbramský kapitán po přihrávce Filla namířil přímo k tyči a překonal bezmocného Rakovana. Úvod do druhého poločasu vyšel Slavii výborně. Hned v jeho úvodu se tvrdou střelou prosadil Bílek a znovu poslal domácí do vedení. Zvýšit pak mohl Latka, ale ztroskotal na Boháčovi. Udeřilo tak znovu na druhé straně. Na Zemanův rohový kop si na přední tyči naskočil Řezníček a vstřelil svůj osmý letošní gól. O deset minut později mohl příbramský kanonýr skóre otočit, ale jeho gólovou hlavičku zlikvidoval domácí brankář. Další možnost měl Pilík, který z trestného kopu mířil jen těsně vedle. Rozhodující situace utkání přišla v 87. minutě, kdy střídající Balaj hlavičkou potřetí rozvlnil sít za Boháčem. Hosté pak již neměli dostatek času na třetí vyrovnání a poprvé pod vedením trenéra Tobiáše prohráli.