Branky: 34´ Jandera, 69´ Hlavatý p.
Hradec K.: Mach - Krejčíř, Jukl, Trávníček, Chocholatý, Šípek, Hašek, Čech, Preclík, Kundrt, Holeš
Příbram: Beran - Melichar (67´ Drašnar), Ric, Maršík, Obdržal - Kulhavý (72´ Štyler) - Matoušek, Hlavatý, Rozsypal (41´ Gregor), Jandera (53´ Rataj) - Bělohlávek (65´ Skopový)

Vůlí až k penaltám

Ve 4. kole naší soutěže jsme zavítali do střediska mládeže Bavlna, což je domovské hřiště aktuálního leadera naší soutěže, mužstva z Hradce Králové. Vzhledem k reprezentačním povinnostem našeho gólmana Martina Jedličky jsme museli řečit tuto situaci Ondřejem Beranem z U16.
Úvod zápasu nás nezastihl v dobré pohodě a od 3. minuty prohráváme 1:0, kdy došlo k nešťastnému vyhodnocení situace naším mladým brankářem. Tento nepříznivý začátek jsme mohli změnit již o 4 minuty později, kdy ideální přihrávku do ulice od Michala Hlavatého zakončil střelou jen těsně mimo branku Ondra Bělohlávek. O sedm minut později zahrává Michal Hlavatý rohový kop a tentokrát Ondra Bělohlávek zakončuje hlavou nad domácí branku. A tak přišla 21. minuta, kdy prohráváme souboj o míč ve středu hřiště a nezachytáváme následnou brejkovou situaci, která končí překvapivou, nicméně velmi povedenou křižnou střelou do šibenice naší branky. Prohráváme 2:0 a situace se pro naše mužstvo nevyvíjí dobře. Naštěstí se ukazuje charakter našeho týmu, který i přes tento nepříznivý stav a blížící se konec prvního poločasu se stále pokouší o ohrožení branky domácího týmu. A to se ve 34. minutě daří! Michal Hlavatý vybojoval míč a vybízí přihrávkou do pravé strany Honzu Matouška k úniku po lajně. Následný nebezpečný centr před branku soupeře skvěle řeší Rosťa Jandera a střílí kontaktní gól! A to ještě nebylo vše! Dvě minuty před koncem první půle se k odraženému míči dostává Kuba Melichar, aby svedl 70 metrový sprint na osamoceného domácího gólmana. Bohužel místo přihrávky na Míru Obdržala, který mu šel do tandemu volí Kuba střelu, kterou brankář Hradce se štěstím vytahuje mimo tyče své branky. Do kabin tedy odcházíme za stavu 2:1 pro domácí. Přestože jsme si v prvním poločase vypracovali řadu šancí, tak domácí tým měl většinu času tohoto poločasu ve své režii. Z tohoto důvodu došlo již o poločase ke změnám v našem týmu. A již první megašance druhého poločasu opět patří našim hráčům! Bohužel ani napotřetí Ondra Bělohlávek v ideální pozici nevyzrál na výborného brankáře domácích. Ve 49. minutě ukázal svou techniku Honza Matoušek, který se krásně zbavil dvou protihráčů v jejich pokutovém území, ale ani on gólmana Hradce Králové nepřekonal! O pět minut zahrává Lukáš Ric trestný kop do pokutového území domácího týmu, tam svede hlavičkový souboj Ondra Bělohlávek, který posouvá na nekrytého Kamila Kulhavého, ale opravdu skvělý domácí brankář čaruje a ani tuto střelu nepouští za svá záda. A když už v závaru překonáváme gólmana domácího celku, tak na brankové čáře zachraňuje domácí bránicí hráč! Naše mužstvo bojuje a chce vstřelit vyrovnávací branku. Domácí tým je sice pod tlakem našich šancí, ale zároveň nevynechá jedinou příležitost k založení protiútoku a tak má hra spád. V 69. minutě řeší jedovatou střelu znovu domácí brankář, ale míč nemá zcela pod kontrolou, čehož využívá Michal Rataj a míč odebírá, aby byl vzápětí podražen druhým zákrokem brankáře Hradeckého týmu. Pokutový kop s přehledem proměňuje Michal Hlavatý a my konečně srovnáváme na 2:2. V závěru zápasu nás naopak podržel náš brankář, který instinktivně vykopává střelu z bezprostřední blízkosti mimo svou svatyni. Za nerozhodného stavu 2:2 jdeme z posledních třech zápasů podruhé do závěrečných penalt. Náš tým jde zahrávat pokutové kopy v pořadí Skopový, Hlavatý, Rataj, Drašnar a Štyler. Hned první kop z naší strany končí jen na spojnici tyčí. Naopak Ondřej Beran jednu z penalt chytá a tak končí 1 serie nerozhodně 4:4. Do další série nastupují Matoušek, Ric a Ondřej Beran. Lukáš Ric sice neproměňuje, ale perfektním zákrokem nás vrací do hry výborný Ondra Beran. Ten v závěru i proměňuje svůj kop a naopak soupeř netrefuje branku! A tak si nakonec připisujeme další dva body za úspěch v penaltovém rozstřelu.