Teplice vs. Příbram
Branky: 2´+65´ Hlavatý, 44´ Maršík, 72´ Jančura
Teplice: Jedlička - Jančura (74´ Straka), Pohořálek, Maršík, Drašnar - Gregor - Matoušek, Hlavatý, Kulhavý (21´ Rataj), Jandera (27´ Skopový, 57´ Štyler) - Bělohlávek
Příbram: Richter - Jelínek, Čížek, Hlůže, Wolf, Fojtík, Petržilka, Haitl, Ferenc, Ságner, Štětkař Daniel
A úvod utkání se nám opravdu povedl! Již první naše šance zápasu, kterou jsme si vypracovali ve druhé minutě znamenala naše vedení! Honza Matoušek vybojoval míč, posunul ho na rozběhnutého Kamila Kulhavého, který zatahuje akci na hranici pokutového území a ideálně přihrává pod sebe Michala Hlavatého, který z první nedává hostujícímu gólmanovi žádnou šanci. Vedení 1:0 jsme mohli vylepšit již o 4 minuty později, kdy odvedl souboj o míč Ondra Bělohlávek a ideálně připravuje míč pro Kubu Gregora, který jen těsně míjí branku Jabloneckého týmu. Pravidlo nedáš – dostaneš se bohužel potvrdilo ve 12 minutě, kdy naše nově vytvořená obranná řada vytváří chybu, kterou soupeř rychlou protiakcí trestá. Je vyrovnáno 1:1. V 15. minutě jsme dovolili soupeři nás znovu přečíslit, ale ve vyložené šanci soupeře skvěle reaguje náš brankář Martin Jedlička. V tuto dobu nedržíme míč na svých kopačkách a jsme pod tlakem soupeře. V 18. minutě po trestném kopu nás zachraňuje břevno, aby o minutu později musel vytáhnout další super zákrok znovu náš gólman! Navíc jsme nuceni již ve 21. minutě střídat z důvodu zranění Kamila Kulhavého. A další střídání přichází ze strany trenéra o dalších 6 minut později, kdy již to vypadá, že nejhorší část utkání máme za sebou. Před koncem zápasu se pokusil Jakub Gregor překvapit jedovatou střelou z 25 metrů hostujícího gólmana, ale ten vytahuje míč mimo svou svatyni. První poločas tedy končí za nerozhodného stavu 1:1. Po skvělém úvodu v prvním poločase nás naopak ve druhém překvapuje hostující celek rychlým gólem a to již ve 41. minutě. Náš celek ovšem odpověděl tím nejlepším způsobem na tento stav. Zpřesnil přihrávku, přitvrdil v soubojích a začal být pohyblivějším mužstvem! Výsledek tohoto kolektivního snažení na sebe nenechal dlouho čekat. Tím nejlepším způsobem zavelel k obratu ve 44. minutě náš kapitán Roman Maršík, který si výborně naběhl na rozehraný rohový kop od Michala Hlavatého a hlavou rozvlnil síť za hostujícím gólmanem. Vyrovnáno 2:2! Ve 48. minutě se předvedl naopak brankář Jablonce, který kryje dva pokusy z kopačky Michala Rataje, které volaly po gólu. O 5. minut později je znovu Michal Rataj před hostujícím brankářem, ale ani tentokrát na výborného brankáře nevyzrál. Brankáři obou mužstev byli opravdu výborní a další příležitost se zviditelnit dostal v 56. minutě náš brankář, který skvěle kryje nebezpečnou střelu a před dorážkou uklízí míč do autu Ondra Drašnar. V 64. minutě naopak čaruje hostující gólman, který reflexivně vykopává skrytou střelu od Michala Rataje! O minutu později svádí vzdušný souboj o míč Roman Maršík v pokutovém území hostí, brankář Jablonce neudržel míč, čehož využívá velmi dobře hrající Michal Hlavatý, který otáčí výsledek na 3:2 pro náš tým. V 66. minutě opět vyhrává jeden z mnoha soubojů Ondra Bělohlávek a perfektně sklepává na Michala Rataje, ale ani tentokrát míč v síti nekončí. Naše útočná aktivita byla korunována v 72. minutě, kdy Lukáš Jančura s pomocí teče překvapuje lobem brankáře FK Baumit Jablonec a upravuje na stav 4:2 pro náš tým. O tři minuty později, po prvním kontaktu s míčem po střídání, vybojoval míč Dominik Straka, aby následně šikovně posunul do běhu na Michala Hlavatého, který dělá kličku do protipohybu hostujícímu brankáři, ale z úhlu trefuje jen boční síť! V závěru jsme si nepohlídali hostujícího hráče, který v poslední minutě utkání také hezkým lobem překvapuje naopak našeho brankáře a upravuje na konečných 4:3 pro náš tým, který si šel ve druhém poločase jednoznačně za svým dalším vítězstvím.