M. Boleslav: Truksa - Procházka, Horáček, Klíma, Rudzan, Komárek, Zákravský, Koubský, Vejr, Machů, Novák
Příbram: Burian - Melichar, Ric, Maršík, Pohořálek - Gregor - Rataj, Hlavatý, Kulhavý (73´ Straka), Jandera (58´Jančura) - Bělohlávek

Zasloužené vítězství

Petr Straka

V 9. kole naší soutěže jsme zavítali na domácí trávník mužstva FK Mladá Boleslav areálu Astonka. Naši stoupající výkonnost po široké marodce jsme chtěli potvrdit již i bodově.
Úvodní minuty zápasu ukazovaly na vyrovnanost obou týmů. To platilo do 10. Minuty utkání, kdy dostal příležitost k prvnímu super zákroku náš brankář Matouš Burian, který likviduje nebezpečnou střelu po rozehraném rohovém kopu. O 8 minut později chybuje náš defenzivní hráč při rozehrávce, čehož využívá soupeř k rychlé brejkové akci, kterou opět výborně likviduje náš mladý gólman! O minutu později nepokrýváme hlavičkujícího protihráče v našem pokutovém území, což znamená změnu skóre na 1:0 pro domácí tým. Ve 31. minutě vyzkoušel pozornost domácího brankáře skrytou střelou Michal Pohořálek, která jen těsně míjí branku. Minutu před vypršením hrací doby prvního poločasu výborným presingem Ondry Bělohlávka přichází soupeř o míč a následná skvělá přihrávka nachází Michala Rataje, který vyrovnává na 1:1. Na začátku druhého poločasu ohrožuje branku Mladé Boleslavi povedenou střelou, po sklepnutí od Rosti Jandery, Kamil Kulhavý, ale tento pokus jde těsně nad. Naopak v 59. minutě se daří výborná akce na jeden dotek po ose Michal Pohořálek – Michal Hlavatý – Michal Rataj, kdy posledně jmenovaný chladnokrevně skóruje z vytvořené brejkové akce. V 63. minutě se po tlaku domácích opět ukazuje skvělým zákrokem Matouš Burian, čímž drží vítězství na naší straně. O minutu později se dostává do vyložené brankové příležitosti Ondra Bělohlávek, který se snaží o přehození domácího brankáře, ale ten s námahou vytahuje míč mimo své tyče. O tom jak důležití pro tento zápas byli oba brankáři ukazuje 73. minuta, kdy je na naše mužstvo přísně nařízená penalta, kterou ovšem Matouš Burian famózně řeší pohotovým zákrokem. Do konce utkání se sice soupeř snaží o vstřelení vyrovnávací branky, ale naše mužstvo kontroluje vývoj zápasu až do závěrečného hvizdu, který znamená zisk 3 bodů!