Příbram: Jedlička - Melichar, Ric, Maršík, Pohořálek - Straka, Gregor (51´ Kulhavý) - Ayong Karsten (70´ Jnadera), Hlavatý, Rataj - Bělohlávek
Č. Budějovice: Luksch - Jáša, Vávra, Novák, Juroš, Řehoř, Miklas, Rotternborn, Štifter, Pfeifer, Tomek

Vůlí k dalšímu vítězství

Petr Straka

10. kolo přivedlo na náš domácí trávník nám velice známého soupeře z jižních Čech. Náš tým už se stabilizuje po hromadné marodce a individuálních zranění a chce potvrdit stoupající úroveň potvrzenou body.
V úvodu zápasu se obě mužstva soustředí na ovládnutí středu hřiště a každý souboj o míč. Hra nabírá spád od 10. minuty kdy máme první výraznou šanci a to po přesném centru z rohového kopu Michala Hlavatého, který zakončuje prudkou hlavičkou útočně laděný „Basty“ Ayong Karsten, který posílil naše mužstvo pro tento zápas. Bohužel jen těsně míjí branku. Ve 26. minutě si kombinační akcí Bělohlávek – Melichar – Hlavatý vypracováváme velkou příležitost ke skórování, kdy jen obětavý zákrok bránícího hráče hostí vyráží finální střelu mimo branku. O to více mrzí 30. Minutě zahrává hráč Dynama ČB skvěle trestný kop do našeho pokutového území, kdy neshody našich hráčů využívá hostující hráč k hlavičce, která končí v naší síti. I přes snahu našeho mužstva se již do konce 1. poločasu nepodařilo skórovat a tak odcházíme do kabin za nepříznivého stavu 0:1. Do druhého poločasu nastupuje naše mužstvo s vědomím, že aktivní hrou a trpělivostí můžeme zvrátit tento zápas v náš prospěch. A již první příležitost ve 46. minutě nám ukazuje možnou cestu! „Basty“ přebírá v rychlosti přihrávku, zatahuje míč na hranici velkého vápna, kde přihrávkou nalézá Michhala Hlavatého, který prostřeluje gólmana hostí! Srovnáno na 1:1!! Tento stav vyprovokuje hráče Českých Budějovic k větší aktivitě, kterou krotí ve 49. Minutě výborným zákrokem náš brankář Martin Jedlička, čímž zakládá rychlou brejkovou akci pro „Bastyho“, kterého závěrečná střela jen těsně míjí branku. V 60. Minutě se dostává k odraženému míči Jakub Melichar, ale netrefuje „Zařízení“. O minutu později to zkouší povedenou střelou z 30 metrů Michal Hlavatý, kdy brankář Budějovických s námahou vytahuje na roh. Následná série rohových kopů volá po brance z naší strany, ale již překonaného gólmana zaskakují defenzivní hráči hostujícího celku. O další střelecké pokusy se stará Michal Rataj a střídající Kamil Kulhavý, ale i tyto pokusy brankář Luksch vyráží mimo svou svatyni. V 75. Minutě přetahuje centr na zadní tyč Michal Hlavatý, ale naši hlavičkující hráči se špatně domluvili a vyložená šance je nakonec znovu nevyužita. Náš tým se nehodlá s nerozhodným stavem smířit a se zarputilostí stále atakuje každou rozehrávku soupeře. V 81. minutě vyhrává důležitý souboj Dominik Straka, míč se dostává k Michalovi Ratajovi, který připravuje přihrávku na Michala Hlavatého, který křižnou střelou překonává podruhé hostujícího brankáře. Výhra 2:1 je výsledkem vůle našich hráčů a za to jim tleskají všichni domácí fandové!