20.10.2014
Pardubice vs. Příbram
Branky: 30´ Jandera, 47´ Bělohlávek, 51´ Melichar
Žluté karty: Ric
Pardubice: Letáček - Panchártek, Jirka, Lněnička, Spěvák, Vašek, Mužík, Vávra, Muller, Novák, Nikodém
Příbram: Jedlička - Melichar, Ric, Maršík, Pohořálek - Straka, Gregor (70´ Rozsypal) - Rataj (75´ Drašnar), Kulhavý (26´ Matoušek), Jandera (41´ Jančura) - Bělohlávek

Vítězné tažení pokračuje!

Petr Straka

Za výborného počasí jsme v 11. kole zavítali na hřiště domácího týmu FK Pardubice. I když v našem týmu muselo znovu dojít k nuceným změnám, přesto jsme chtěli pokračovat ve stoupajícím týmovém výkonu.
První minuty zápasu patří našemu týmu. V 5. minutě zahrává výborně trestný kop Rosťa Jandera a v 10. minutě se dokonce Ondra Bělohlávek ocitá sám před brankou soupeře, ale obě tyto dobré možnosti řeší domácí gólman Letáček. Pravidlo nedáš-dostaneš bohužel funguje … Ve 12. minutě zakládá právě brankář Pardubického týmu rychlou rozehrávkou akci, kterou naše obranná řada špatně přebírá a tím dává útočícím hráčům prostor k dalšímu rozvinutí, které končí až za zády našeho bezmocného gólmana Jedličky. Ještě hůře mohlo být v 15. minutě, kdy jsme znovu nepokryli hráče v okolí naší branky a jen dva parádní zákroky našeho brankáře zabránili k další změně skóre v náš neprospěch. Právě tyto zákroky a následné nucené střídání v našich řadách přiměly náš tým k větší agresivitě a návratu k naší hře. Ve 30. Minutě se dostává k míči právě střídající Honza Matoušek a ideálně připravuje přihrávku pro Rosťu Janderu, který se nemýlí a srovnává na 1:1! Tento stav vydržel až do závěru 1. poločasu. Do druhého poločasu nastupujeme s další změnou v sestavě a především vůlí po vítězství. Tato vlastnost se ukázala jako rozhodující pro tento zápas. Ve 47. minutě hraje pod tlakem domácí brankář rukou mimo své pokutové území a píšťalka rozhodčího je němá! Naštěstí se k míči probojovává znovu Honza Matoušek a tentokrát si jeho přihrávka nachází Ondru Bělohlávka, který dělá kličku domácímu brankáři a proměňuje! Vedeme 1:2! O čtyři minuty později je o osudu zápasu rozhodnuto. Z pravé strany vybojuje míč Jakub Melichar a jeho „centr“ končí až v brance domácího týmu, čímž zvyšuje skóre na 1:3! Od tohoto okamžiku je náš tým jednoznačně lepším mužstvem, které si ještě šance vypracovalo, ale už v branky neproměnilo, přestože především šance Jakuba Gregora, který v 66. minutě trefuje ve vápně pouze domácího brankáře, po gólu volala. Zároveň si ukázněnou hrou naší defenzívy hlídáme vývoj utkání až do závěrečného hvizdu, který znamená další zasloužené vítězství!
pátek 29.3.2024
FC Sellier & Bellot Vlašim