Žluté karty: Straka, Ric
Příbram: Jedlička - Melichar, Ric, Maršík, Pohořálek - Matoušek (25´ Rozsypal), Straka - Rataj, Hlavatý, Jandera (25´ Drašnar) - Bělohlávek
Dukla Praha: Řepa - Šíma, Greš, Masopust, Bartoš, Tkachenko, Koubek, Lohojda, Král, Šimek, Douděra

Tentokrát snaha nestačila

12. kolo přivedlo na náš domácí trávník mužstvo FK Dukly Praha. Pohled na tabulku by mohl svádět k úvahám o snadném zápasu, ale body se rozdávají až po závěrečném hvizdu.
A že nás opět nečeká, s tímto pro nás sportovně nepopulárním soupeřem, nic jednoduchého nám ukázala již první standardní situace hostí. Výborně zahraný rohový kop v 2. minutě utkání směřující na zadní tyč bez problémů usměrňuje hlavičkující soupeř za záda našeho bezmocného gólmana a prohráváme 0:1! Než se naši hráči vzpamatovali z úvodního šoku, přichází v 10. minutě zápasu další sprcha v podobě nepřehledné situace v našem pokutovém území, kdy nejsme schopni dostat míč od vlastní branky a tak soupeř využívá zmatku a zblízka prostřeluje našeho brankáře. Po deseti minutách utkání prohráváme zaslouženě 0:2! Naši hráči se snaží situaci zmírnit alespoň důrazem v osobních soubojích, ale následné nepřesnosti nám nedovolují výrazněji ohrozit brankáře Dukly Pavla Řepu. První pokus máme až ve 20. minutě po standardní situaci zahrané Lukášem Ricem a následné střele od Michala Hlavatého, ale střela nachází jen připravenou náruč. A tak již ve 25. minutě sahá trenér k dvojímu střídání v našem týmu. Náš tým si postupně vytváří na hřišti optickou převahu a tlačí soupeře na jeho polovinu. Dobrá šance přichází z naší strany v 31. minutě po rohového kopu, kdy si míč nachází v náběhu Romana Maršíka, který zblízka přestřeluje branku hostí. Ve 33. minutě skvělým pasem Michala Hlavatého dochází k ataku ze strany rychlonohého Michala Rataje, který si poradil s obráncem, přeloboval brankáře Dukly Praha a hlavou uklízí již do prázdné branky! Stav se mění na 1:2 a další šance na sebe nenechají dlouho čekat. Ve 34. minutě se odhodlal k do průniku Lukáš Ric, ale ve finální části nevychází narážečka s Michalem Hlavatým. Za nepříznivého stavu 1:2, ale s mnohem lepší závěrečnou částí z naší strany odcházíme do kabin. Od úvodního hvizdu druhého poločasu bylo na naší straně znát výrazné odhodlání stav zápasu změnit v náš prospěch. K útoku zavelel Dominik Straka, který hned v úvodu předvedl samostatnou akci, kdy pronikl polovinou hřiště a zakončil střelou, kterou hostující gólman kryje. O 7. minut později výborný centr Michala Hlavatého hlavičkuje Jakub Melichar, ale gólman hostí je na místě. 62. Minuta mohla být zlomová, kdy Michal Hlavatý jde v brejku sám na brankáře Dukly, ale skvělý zákrok překazí tuto tutovku. V 68. minutě zatahuje míč po pravé straně do pokutového území soupeře Jakub Melichar, ale volí přihrávku vzduchem, která nebyla k doražení. V 72. minutě dostává skvělý pas do běhu Michal Rataj, ale jeho křižná střela těsně míjí branku. O dvě minuty později hlavičkuje Michal Pohořálek ve skrumáži jin do náruče dobře postaveného brankáře Dukly Praha. Ve 77. minutě se staví k trestnému kopu Dominik Straka a střelou přes zeď jen těsně netrefuje zařízení ... Bohužel na šance se nehraje a naše defenzíva výrazně podporující útočné aktivity v 78. minuty vytvoří po nedohodě s brankářem situaci, kterou soupeř trestá další brankou a tím nám bere poslední naděje na zvrat zápasu.