Bohemians: Procházka - Panýrek, Nátr, Fric, Hanzl, Buneš, Krištof, Kubelka, Pilát, Václavík, Zbur
Příbram: Beran - Melichar, Ric (67´ Jandera), Maršík, Pohořálek - Kulhavý, Rozsypal (55´ Skopový) - Rataj, Hlavatý, Drašnar (52´ Jančura)- Bělohlávek

O výsledku rozhodly chyby

Petr Straka

V předposledním kole podzimní části naší soutěže jsme zavítali na hřiště Loko Vršovice, kde hrají své domácí zápasy hráči Bohemians 1905 Praha. Naše mužstvo chtělo zapomenout na nešťastný zápas předchozího kola a znovu se vrátit na vítěznou vlnu.
A skutečně se nám to již v úvodu zápasu daří! Běží teprve 3. Minuta utkání, kdy po ose Hlavatý- Rozsypal – Drašnar dochází k ideálnímu centru do šestnáctky soupeře, kde se nejlépe orientuje Michal Rataj a k překvapení všech dává hlavou úvodní branku zápasu. Vedeme 0:1! Bohužel jsme nechali brzo soupeře vrátit do hry svou pasivní hrou, kdy se nám nedařila kombinace a tak množství míčů získával soupeř bez většího přičinění. Navíc se množily individuální chybičky, které v podstatě rozhodly celý zápas. Ve 27. Minutě jsme špatně rozebrali hráče při zahrávání autového rozehrání v blízkosti naší šestnáctky. Navíc při obraném zákroku dochází k nešťastné teči našeho bránícího hráče. Tečovaný míč přelobuje našeho bezmocného brankáře Ondru Berana a následná dorážka již byla jednoduchou záležitostí. Stav 1:1 mohl být změněn ve 31. minutě, kdy hezký centr za obranu od Michala Hlavatého nachází rozběhnutého Ondru Bělohlávka, ale ten ve finální části netrefuje branku soupeře. O minutu později nastává shodná situace, kdy tentokrát zakončuje Michal Rataj, ale tentokrát domácí brankář vytahuje parádní zákrok. Za stavu 1:1 odcházíme v poločase do kabin. Do druhého poločasu nastupuje náš tým mnohem aktivněji a především zlepšenou kombinační hrou dostáváme soupeře pod tlak. V 52. minutě si pokládá na hranici velkého vápna Ondra Bělohlávek celou obranu, včetně gólmana, na zem, ale pak následuje střela nad branku Bohemians 1905! O 4. minuty později bohužel vyrábíme další chybu. Po nešťastně rozehraném trestném kopu z naší strany se k míči dostává soupeř, který svou brejkovou akci končí až v naší brance. Prohráváme 2:1! Naštěstí v 69. minutě to na sebe bere Michal Hlavatý a střelou z 30 metrů překvapuje domácího brankáře Procházku! Naše mužstvo je v této fázi hry lepším týmem a chce strhnout vedení na svou stranu. Soupeř naopak dobře brání a tak se oba týmy starají o dramatičnost až do konce utkání. Bohužel s tímto vývojem v 80. minutě nesouhlasil pomezní rozhodčí, který soupeřovo jednoznačné postavení mimo hru posoudil podle svého „nejlepšího“ mínění, čímž vytvořil akci, která rozhoduje zápas ve prospěch domácího týmu. Na reakci z naší strany již nezbyl čas a tak toto utkání prohráváme 3:2.