14.09.2014
Česká fotbalová liga žen, 2. kolo
9:2
Příbram vs. Ústí n. L. – ženy
Branky: 1´a 25´ Navrátilová, 33´a 45´ Krůtová, 38´a 56´ Machutová, 63´ a 90´ Černohorská, 50´Pilousková - 43´ Rychtaříková, 71´Zvolenská,
Žluté karty: Boukalová
Rozhodčí: Glogar - Toužimský, Glogar ml.
Diváci: 80
Příbram: Pilousková (46. Karasová) - Branžovská, Šrámková, Boukalová, Dědinová - Navrátilová, Císařová V.(55. Štěchová), Kočová (K), Krůtová (55. Černohorská) - Karasová (46. Pilousková), Machutová
Ústí n. L. – ženy: Buttová - Tomasová, Dubnová, Limrová, Fišerová - Jankovská, Rychtaříková, Zvolenská, Hájková - Schmidtová (65. Motejlová), Puravcová

První domácí zápas dopadl na výbornou

Štěpán Irion

Ve druhém kole ČFLŽ jsme doma přivítali hráčky z Ústí nad Labem.
Úvod utkání nemohl být lepší. Zhruba ve čtyřicáté vteřině utkání si hosté neporadili dobře s malou domů a pro Navrátilovou nebyl problém míč dorazit do prázdné branky 1:0. Ústí působilo odevzdaně a hrálo se převážně na půlce soupeře. Hosté občas zahrozili, ale jejich šance buď zmařila obrana a nebo skvělá Pilousková, která se v brance většinou nudila. V 25. minutě Příbram zahrávala roh. K exekuci rohu se postavila Navrátilová a k překvapení všech míč poslala rovnou do branky 2:0. O 8 minut později už to bylo o tři branky, když se prosadila Krůtová 3:0. Naše hra také nebyla ideální, ale zápas od zápasu je vidět jak se děvčata zlepšují. Ve 38. minutě se po parádní přihrávce od Šrámkové prosadila Machutová a děvčata z Příbrami vedla již o 4 branky. Čestný úspěch v prvním poločase zaznamenalo i Ústí, když po nedorozumění příbramské obrany snížilo z bezprostřední blízkosti na 4:1 z pohledu domácích. Stav 4:1 se asi nelíbil Navrátilové s Krůtouvou. Navrátilová si potáhla míč po lajně a poslala nadýchaný centr před branku a pro Krůtovou už nebyl problém zakončit 5:1 pro Příbram. To bylo v prvním poločase vše. Do druhé poločasu vstoupila Příbram se změnou na brankářském postu. Pilouskovou v brance nahradila útočnice Karasová a Pilousková si stoupla na její předešlé místo. A svědčilo jí to náramně. V 50. minutě dostala přesnou přihrávku od Machutové s vstřelila šestou branku Příbrami. Karasová se v brance taky nenudila a bavila zdejší publikum, které si našlo cestu na stadion do Milína opravdu v hojném počtu. v 52. minutě Ústí zahrávalo roh, ale Karasová efektivně vyběhla a i přes svůj menší vzrůst balón efektivně vyrazila. V 56. minutě se uvolnila Krůtová a předložila míč Machutové a ta se nemýlila 7:1 pro domácí. O sedm minut později to již bylo 8:1 pro domácí. Z velkého vápna se krásnou střelou pod břevno prezentovala Černohorská. V 67. minutě mělo Ústí obrovskou šanci. Útočnice hostů se parádně uvolnila a utíkala sama na Karasovou. Karasová si však počkala a střelu vyboxovala. Odměnou jí byl potlesk z tribun. V 71. minutě však byla i Karasová krátká. Hráčka z Ústí si potáhla míč po pravé straně a střelou pod břevno nedala Karasové šanci 8:2. Definitivní tečku na gólově hojném utkání přidala Černohorská, když se jí povedlo nádherně hlavou přehodit brankářku Ústí a stanovit konečné skóre na 9:2 pro Příbram. Zápas to byl velmi vydařený. Máme sice stále na čem pracovat, ale děvčata předvedla dobrý výkon a zaslouží si pochvalu. Doufáme, že se týmu bude dařit dál a svoje vítězství potvrdíme hned příští týden na hřišti v pražských Ďáblicích.