Branky: 45.Kvída, 49.Šrain, 60.Januška - 23., 69. Batka
Příbram: Šedivý - Rys, Holý, Kvída, Břížďala (60. Květ) - Bouček, Suchan, Januška - Červeňák, Ayong (81. Špinar), Šrain
Slavia: Otáhal - Gilian (85. Písačka), Broukal, Routek, Pecháček (58. Badocha), Batka, Valenta, Pelyak (65. Doležal), Vavrouš, Kocourek, Veselý

Vítězství nad Slávii

Petr Janota

Dnes se hrál další zápas vedoucích týmů, tentokrát k Litavce zavítala Slavia, kdy rozdíl mezi mužstvy byl jen o skóre. Zápas byla velká bitva o každý metr hřiště 65. minut jsme byli lepší my, posledních 25 minut jsme odolávali tlaku soupeře.
Úvod zápasu patřil nám, kdy jsme se aktivně tlačili na půlku hostů, vytvářeli si standardní situace a po jedné z nich se opřel do odraženého míče Bouček, jeho střelu zastavila tyč a dorážku Ayonga zneškodnil skvělým zákrokem Otáhal. Po dalším odraženém balónu tečovaná střela Červeňáka téměř zapadla do šibenice hostující branky. Hosté se pozvolna osmělovali, začali zlobit brejky, ale do vážnější šance se nedostávali. Z ničeho nic však udeřilo, když Vavroušovu střelu zpoza vápna tečoval za obranou zapomenutý Batka 0:1! Ještě více jsme zvýšili tlak, vypracovali spoustu rohů a trestných kopů, obrana Slávie, mnohdy i se štěstím, odolávala. V poslední minutě prvního poločasu však udeřilo, na skvěle kopnutý roh Janušky si naskočil Kvída a nekompromisní hlavičkou, tentokrát do správné branky, zavěsil 1:1! Druhý poločas začal, tak jak skončil první, nejdříve si udělal prostor ve vápně Šrain a za jeho krásnou střelou se Otáhal jen ohlédl, míč však skončil těsně vedle tyče. O chvilku později po centu z pravé strany přizvedl míč hlavou přesně Suchan na Šraina, který téměř ze stejné pozice jako předtím, tentokrát z voleje, nádherně již tefil a Otáhal byl bezmocný 2:1! Rázem nás bylo plné hřiště, Slavia nevěděla kam dřív skočit. Skvělou čtvrthodinku završila akce, kdy Kvída vyvezl balón, přesně uvolnil Janušku a jeho zakončení bylo krásné 3:1! Hosté se však nevzdali, vsadili vše na ofenzívu a začali nalézat okénka v naší defenzívě. Po hezké křídelní akci se důrazně prosadil Batka a hosté byli opět ve hře 3:2! I nadále se Slavia tlačila do našeho vápna, naše defenzíva odolávala velkou bojovností a někdy i se štěstím, ale nakonec jsme toto velmi cenné vítězství dokázali udržet.