Opava: Kotala - Helebrand M., Košárek (84. Rolný), Němec, Janetzký, Češek, Večeřek (44. Helebrand A.), Kirschner (58. Adamovský), Keller, Kučerák, Berger
Příbram: Šedivý - Rys, Růžek, Holý, Kvída - Bouček, Suchan, Januška - Červeňák (81. Břížďala), Ayong (84. Špinar), Šrain

Nepovedený zápas v Opavě

Petr Janota

Ač postavení v tabulce svádělo k dojmu, že bude zápas v Opavě pro nás jednoduchý, opak byl pravdou. Už při pohledu na hrací plochu, starý typ UMT, nás utvrdil, že nás čeká těžký boj a krajně nepříznivý vývoj, kdy jsme si vstřelili neuvěřitelný vlastní gól a hráli 55. minut jen v deseti, jen do rámce tohoto zápasu zapadl.
Zápas jsme rozehráli dle osvědčených not, drželi míč a tlačili se na půlku soupeře, který pozorně a důrazně bránil. První zlomový okamžik přišel v 15.minutě, kdy si na centr soupeře naběhl Kvída a trefil šibenici, ale vlastní branky....1:0! Náš tlak narůstal, ale finálová fáze se nám nedařila. Druhý zlomový okamžik přišel v 35. minutě, kdy po nevinné akci soupeře vnikl jejich útočník do vápna, přišel souboj s Růžkem, následovala penalta a červená karta pro Růžka! Penaltu však Šedivý skvěle vystihl, míč vyrazil na roh, po jeho zahrání jsme přešli Suchanem do brejku, ten vysunul Ayonga, který postupoval sám na brankaře, pozici vylepšil ještě pro Janušku, na kterého již zívala jen prázdná branka 1:1! Tento moment nás obrovsky nakopl, ač o jednoho hráče v poli méně, jsme byli fotbalově lepší, dobře drželi míč a jen štěstí uchránilo soupeře od další branky v jeho síti. Druhý poločas pokračoval stejně jako závěr prvního. Dobrým pohybem a kombinací jsme se snažili držet míč a pronikat do vápna. Skórovat mohl nejdříve Suchan, ale přestřelil. Kvída nastřelil brankáře, Holého střela do branky také neprošla. U soupeře stojí za zmínku jen akce Košárka, ale Šedivý byl u míče včas.