23.02.2015
Sparta vs. Příbram
Branky: 9. Lafata, 57. Kadlec, 72. Nitrianský (vla.), 83. Kadlec – 37. Kadeřábek (vla.)
Žluté karty: Vácha, Brabec - Divíšek
Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Urban
Sparta: Štěch - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Dočkal (86. Konaté), Matějovský, Shala (54. Kadlec), Vácha (79. Mareček), Krejčí - Lafata
Příbram: Boháč - Nitranský, Hájovský, Zápotočný, Matějů - Pilík, Krameš (89. T. Krbeček), Hnaníček, Divíšek (86. Mareš) - Suchan (75. Hronek), Fillo

Překvapení se na Spartě nekonalo

Jan Vostrý

Příbram se dvěma dorostenci v základní sestavě dokázala na půdě Sparty vzdorovat do 57. minuty, kdy se síla domácích projevila a utkání skončilo jasným výsledkem 4:1.
Příbram nastoupila na Letné bez avizovaných ex-sparťanů Bednáře a Zemana a tak se poprvé v lize podívali do základní sestavy dva talentovaní mladíci Jan Suchan a Aleš Matějů. Úvod hry si pro sebe zarezervovala Sparta ale vcelku platonickým tlakem bez zakončení branku Marka Boháče neohrozila. Obrana, ve které nově figurovali na křídlech Aleš Matějů a Milan Nitrianský si hlídala všechny možné akce domácích. Do první šance Pražanů poslal nechtěně při malé domů Tomáš Pilík, naštěstí byl gólman Boháč o půl kroku blíž k míči. Ve 23. minutě pomohl brankáři Tomáš Zápotočný, když vyhlavičkovával míč mířící do sítě po střele Dočkala. Dobrou příležitost měl Tomáš Pilík, když z přímého kopu donutil brankáře Sparty do robinzonády, kterou zabránil střele do sítě. Přesto jsme se radovali! Hájovský se dostal k odraženému míči poslal jej před brankou pod sebe a tam si jej do vlastní sítě srazil Kadeřábek. Letná byla zaskočena - 0:1. Bohužel vyrovnání přišli velmi brzo. Dočkalův přízemní centr před branku uklízel neobsazený Lafata pohodlně do branky. 1:1. Ještě než skončila první pětačtyřicetiminutovka, pomohl držet nerozhodný stav Marek Boháč, když chytil hlavičku Holka. Ve druhé půli přišel po pár minutách hry na plac Sparťan Kadlec a k naší smůle rozhodl zápas. Nejprve si v 57. minutě na půlce počíhal na pas za obranu a po sprintu na brankáře jej překonal - 2:1. A my jsme mohli rychle vyrovnat. Domácí gólman Štěch si hrál na Neuera a Martin Fillo málem z odraženého míče trefil prostor branky. Jenže na druhé straně přicházely laciné branky. Střelu Krejčího z přímého kopu si do vlastní sítě srazil Milan Nitrianský. A když už jsme se dostali ke hře na opačné straně hřiště, minutím balónu jsme pustili letenské do dalšího brejku, který dvojice nahrávajícího Krejčího a střelce Kadlece v 82. minutě proměnila. Skóre zápasu se tak uzavřelo na výsledku 4:1 pro favorizovaný tým domácích.
sobota 23.11.2019
Bohemians Praha 1905
11. 11. 2019
Kočí: Nula je dobrá pro jen mě, my potřebujeme body