Branky: 27. Suchan, 68. Zeman, 86. Fořt - 44. Zavadil, 76. Hyčka
Diváci: 3128
Příbram: Kelemen - Nitrianský (66. Mareš), Hájovský, Zápotočný, Matějů (81. Fořt) - Pilík, Hnaníček, Suchan, Divíšek, Zeman (89. Tregler) - Bednář
Brno: Melichárek - Pašek, Jugas, Košťál, Lutonský - Vávra (81. Čtvrtníček), Zavadil, Buchta, Malík (70. Hyčka), Sýkora - Slančík (70. Moukanza)

Vítězný gól byl až ten třetí

Přetahovanou o výsledek v zápasu Brnem vyhrál náš tým. Branky Suchana a Zemana vítězné nebyly, ale Fořtova hlavička z 86. minuty už ano. V Energon aréně slavili hráči s fanoušky výhru 3:2.
Těžkou roli favorita měl potvrdit náš tým v souboji s Brnem. Právě honba za evropskými poháry nás posunula do této pozice. Oba týmy se snažily hrát ofenzivně. Martin Zeman byl od začátku opět velmi viditelný a první střelu na Melichárka vyslal právě on už ve 2. minutě. Příbramská aktivita narůstala v počtu rohových kopů, Bednářovu hlavičku vytáhl brankář Zbrojovky na další z řady rohů. Ve 22. minutě dostal ideální pas za obranu Martin Zeman. Postupoval sám na brankáře, ale do sítě míč nepropasíroval ani přes brankáře ani při dorážce, kdy v brance stál už pouze bránící Lutonský. O pět minut později jsme se radovali! Rohový kop byl sražen k Janu Suchanovi, který předskočil Vávru a skákající míč nasměřoval do branky - 1:0. Oba týmy mohly směřovat k rozhodnutému poločasu. Jenže na konci poločasu dostalo Brno možnost přímého kopu. Exekuce se ujal Zavadil a prudkou ranou z úhlu na první tyč překvapil všechny na stadiónu. 1:1 Po přestávce mohla Příbram zápas posunout k výhře v 57. minutě. Roman Bednář neusměrnil míč po Pilíkově centru ideálně. Když se Bednářovi nedařilo v zakončení pasoval se do role nahrávače. Milanu Nitrianskému připravil ideální šanci, jenže křídelní hráč poslal míč vysoko nad branku. A znovu Roman Bednář o minutu později z otočky pálí zblízka nad branku. Fanoušci v Energon aréně jen zklamaně povzdechli. Šťastnou ruku měl trenér Tobiáš, když právě Nitrianského nahradil Marešem. Ten v 67. minutě vybojoval pokutový kop a šanci pro exekutora Martina Zemana. Přesná rána do brněnské branky opět rozjásala tribuny. V 76. minutě se z ojedinělé akce Brna stává pohroma. Hyčka narážečkou pronikl do vápna a přízemní střelou překonal našeho brankáře - 2:2. Náš tým tak musel dál bojovat o výhru. Bednářovi štěstí nepřeje, když hlavičkuje opět do míst, kde je gólman Moravanů. Nejlepší nahrávač ligy Zeman poslal krásný oblouček na hlavu střídajícího Pavla Fořta, který svou hlavičku nádherně zavěsil do branky - 3:2 v 86. minutě. Závěr zápasu jsme si už pohlídali většinou daleko od Kelemenovy branky a hráči mohli s fanoušky oslavit úspěšný poslední domácí zápas sezóny 2015/2016