Branky: 19´ Rozsypal, 26´ Straka (P)
Příbram: Beran - Melichar, Ric, Maršík, Pohořálek - Straka - Rozsypal (60´ Jančura), Matoušek, Rataj, Jandera - Bělohlávek (70´ Gregor)
Slavia: Přibyl - Vyskočil, Pek, Žežulka, Havrda, Krejdl, Souček, Král, Lauricella, Novák, Bucha

Prohra se vztyčenou hlavou

V úvodním zápase jarní části naší soutěže jsme na domácím UMT hřišti přivítali velmi silný celek SK Slavia Praha. Po úspěšné přípravě se všichni těšili na první „ostrý“ zápas.
A o ostrosti soupeře se oba celky přesvědčili od úvodních minut, čemuž hodně nahrával i přimrzlý trávník. Množství osobních soubojů bylo důkazem, že obě mužstva si jdou za svým vítězstvím. Zároveň každá chyba znamenala nebezpečí pro brankáře obou týmů. Gólman našeho týmu Ondřej Beran musel prokázat svou pozornost již pohotovým zákrokem ve 3 minutě utkání, kdy vytěsnil nebezpečnou střelu mimo své tyče. O minutu později naopak natahuje k povedené střele Ondra Bělohlávek, ale tento pokus jde nad branku SK Slavie Praha. V 6. minutě jsme v bezpečné vzdálenosti zastavili nedovoleně akci soupeře, čímž následoval trestný kop. Dobře zahraná situace z kopačky hostujícího hráče do našeho pokutového území v kombinaci s podklouznutím našeho bránícího hráče znamenala první gól tohoto zápasu. Prohráváme 0:1! Naše mužstvo tato nešťastná situace vyprovokovala k ještě většímu tlaku na hráče soupeře a tato taktika zabrala. V 19. minutě zachytává Lukáš Rozsypal nepřesnou rozehrávku defenzivního hráče SK Slavia Praha a tuto brejkovou akci s přehledem proměňuje v první branku našeho mužstva! Stav 1:1 trvá pouze do 26. minuty, kdy Michal Rataj se rozhodl překvapivě pro soupeře řešit svou akci individuálním průnikem do pokutového území, kde je nedovoleně zastaven. K pokutovému kopu se staví Dominik Straka a přestože hostující gólman vystihuje stranu, na umístěnou střelu nemá nárok a naše mužstvo se ujímá vedení 2:1! Ve 30. minutě se skvělou střelou z úhlu blýskl Rosťa Jandera, ale gólman Slavie vytahuje parádní zákrok. O to více mrzí 32. minuta zápasu, kdy naše standardní situace, která měla znovu ohrozit gólmana hostí, končí na dobře postavené zdi a z následného protiútoku, který se nepodařilo zadržet, dostáváme vyrovnávací branku. V závěru prvního poločasu se ještě nadechuje ke svému sólu Kuba Melichar, kdy jeho zpětná přihrávka do pokutového území hostí nachází Michala Rataje, který bohužel přestřeluje. Do kabin tedy odcházíme za nerozhodného stavu 2:2. Druhý poločas začíná, jak první končil… Na obou mužstvech je vidět velké úsilí o stržení výhry na svou stranu. Množství vyrovnaných soubojů všech hráčů dává tomuto povedenému zápasu punc vysoké kvality a také nervozity diváků, kteří se nechali strhnout agresivní hrou v hranici fair play. Bylo jasné, že tento zápas vyhraje mužstvo, které neudělá chybu. 8 minut před koncem utkání rozehrává rohový kop přetaženým centrem do našeho pokutového území hráč Slavie. Tento přetažený centr se se daří soupeři rychle zpracovat a okamžitě centruje zpět na vzdálenější tyč, kde naše defenzíva špatně přebírá hráče a míč končí po lehké hlavičce v naší brance. Prohráváme 2:3. Od tohoto okamžiku vsadilo naše mužstvo na totální ofenzívu. Přestože množství centrů směřovalo do okolí branky SK Slavie Praha, hostující hráči si s těmito situacemi poradili a okamžitě zakládali rychlé protiútoky, které jsme zastavovali jen s vypětím všech sil a dobře hrajícího gólmana hluboko v poli. Do konce utkání se již stav nezměnil. A tak první mistrovský zápas jarní části sice končí naší porážkou, ovšem se vztyčenou hlavou.