08.04.2015
Příbram vs. Sparta
Branky: 7. a 37. Januška, 75. Laňka - 69. Čapek
Rozhodčí: Vnuk - Duchoň, Paukner
Příbram: Jedlička - Rys, Růžek, Holý, Kvída - Květ, Januška (89. Hlavatý), Suchan (87. Bouček) - Šrain (85. Břížďala), Ayong, Laňka (81. Červeňák)
Sparta: Štorc - Mareček, Piško, Březina, Čmelík - Cabadaj (65. Čapek) - Císařovský (77. Doupal), Wiesner, Sáček - Hašek (81. Urban), Pulkráb

Důležité vítězství nad Spartou

Petr Janota

Ve středečním šlágru vloženého kola ligy se střetla vedoucí mužstva soutěže. Utkání mělo kvalitu, ke které přispěla obě mužstva. Velmi potěšující bylo, že po většinu zápasu bylo naše mužstvo lepší, zaslouženě zvítězilo a dokázalo se tak opět vzdálit svému soupeři na vedoucím místě.
Od úvodu jsme aktivní hrou přitlačili soupeře k vápnu, dobrou kombinací a křídelními průniky si vytvářeli nadějné příležitosti. Tato převaha byla také korunována úvodním gólem. Nejprve si na roh Janušky naskočil Rys, jeho hlavičku však vykopli obránci z prázdné branky, míč se opět dostal k Januškovi, který odcentroval a přes clonu nabíhajících hráčů se míč dostal do branky 1:0! Dál jsme pokračovali v aktivitě, neujali se hlavičky Šraina ani Ayonga. Sparta se postupně nadechovala a z prvního brejku zahrozila Pulkrábem, jehož střela mezi tyče nezamířila. V této pasáži získala Sparta mírnou převahu a opět Pulkrába vychytal Jedlička. Tuto snahu hostů jsme však eliminovali druhou brankou, kdy Ayong vydřel míč pro Janušku, který se již nemýlil 2:O! V druhém poločase jsme začali opět aktivně, Sparta se také snažila dostat se zpět do zápasu a tak se hrál kvalitní fotbal. Nejprve se po centru Šraina dostal do zakončení hlavou Suchan, ale jako v lize proti Jihlavě tentokrát úspěšný nebyl. Po krásném přenesení hry od Holého, akci Rysa, byl ve velké šanci Šrain, ale branku minul. Bohužel pravidlo nedáš-dostaneš zafungovalo, po trestném kopu a zaváhání naší obrany snížil Čapek 2:1! Sparta ožila, ale po přesné kombinaci si míč připravil za vápnem Laňka a krásnou střelou zápas rozhodl 3:1! V závěru se ještě blýskl dvěma zákroky proti Pulkrábovi Jedlička.
neděle 8.12.2019
SK Dynamo České Budějovice
30. 11. 2019
Jaroslav Tregler po zápase se Spartou