07.05.2015
Plzeň vs. Příbram
Branky: 40., 57. Kopřiva - 20.Kvída, 38.Rys, 81.Laňka, 83.vlastní
Rozhodčí: Houdek - Mudra, Janda
Plzeň: Luhový (62. Sváček) - Krušina, Teršl, Novák, Petr - Kopřiva, Mudra, Dolejší (46. Pavlík) - Končal, Matějka, Skála
Příbram: Šedivý - Matějů (75. Červeňák), Růžek, Holý, Kvída - Šrain (88. Makoš), Suchan (85. Bouček), Januška - Rys, Ayong (62. Květ), Laňka

Vítězství v závěru v Plzni

Petr Janota

V prvním dohrávaném zápase jsme nastoupili v Plzni proti našemu tradičnímu soupeři. Ačkoliv soupeř nastoupil v omlazené sestavě, naopak my jsme přijeli v nejsilnější sestavě. I tak byl výsledek dlouho na vážkách a až dobře zvládnutým závěrem jsme získali další vítězství.
Začátek zápasu jsme začali v dobrém tempu, tlačili jsme soupeře k jeho vápnu, ale Plzeň obětavou a organizovanou hrou odolávala. Do první velké šance jsme se dostali, když Ayong vysunul Matějů, ten předložil Suchanovi, ale ten trefil jen nohy brankáře. Následně si role vyměnili, ale po rohu Suchana Matějů hlavou minul branku. Soupeř zahrozil po nebezpečném brejku, ale na poslední chvíli obrana tuto šanci uhasila. Pak už přišla první branka, Suchan otočil hru, Laňka posunul na Kvídu, jehož přihrávku si srazil do odkryté branky domácí stoper 0:1! Nadále jsme kontrolovali hru, slalom Laňky skončil jeho střelou do boční sítě. Plzeň se snažila kontrovat a tak to nebyl žádný jednoznačný zápas. Pak Šrain vyslal pasem Rysa, ten zatáhl do vápna, zasekl a levačkou se trefil přesně 0:2! Bohužel nás tento gól ukolébal, polevili jsme v koncentraci a po našem nedůrazu ve vápně soupeř snížil Kopřivou 1:2! Do poločasu mohl naše vedení navýšit Rys, ale patičkou netrefil branku po centru Kvídy. Následně po akci Janušky a Matějů přestřelil Ayong prázdnou branku. Do druhého poločasu jsme nevstoupili dobře a Kopřiva potrestal naši velkou chybu 2:2! Naše hra znervózněla, byla nepřesná a jen těžko jsme se prosazovali do koncovky. Příchod Květa naši hru oživil a zpřesnil a nakonec se trpělivost vyplatila, po přihrávce Janušky vlítl do vápna Laňka, uvolnil se a prostřelil brankáře 2:3! O chvilku později opět Laňka nezadržitelně pronikl do vápna a jeho centr uklidil před našimi hráči domácí obránce přesně k tyči 2:4!