1.FK Příbram
19.05.2015
I.Celostátní liga U 19, 32. kolo
4:0
Příbram vs. Jablonec
Branky: 61., 86. Januška, 31. Ayong, 88. Rys
Žluté karty: Drozd, Houser
Rozhodčí: Kubr - Aubrecht, Jarolímek
Diváci: 150
Příbram: Šedivý - Rys, Růžek, Holý, Kvída - Bouček, Januška, Květ (85. Hlavatý) - Šrain (81. Červeňák), Ayong (85. Makoš), Laňka (81 .Reichenauer)
Jablonec: Klement - Štěpánek, Drozd, Lischka, Soukup - Pelta (56. Haitl), Kubista, Houser, Díl - Palatický (61.Nesládek), Mihálik (83. Bulíř)

Vítězství nad Jabloncem a titul v Příbrami!

Petr Janota

Po odehraných sobotních zápasech ligy bylo jasné,že vítězství nad naším nedělním soupeřem znamená vysněný titul!!
Jablonec nastoupil v jedné ze svých nejsilnějších sestav a díky pochopitelné nervozitě se na hřišti odehrával pro nás těžký zápas. Snažili jsme se o typickou nátlakovou hru s cílem rychlého vstřeleného gólu, ale soupeř kompaktní obranou a rychlými brejky odolával. Po jednom z nich byl Šedivý včas u Palatického a jeho pokus zneškodnil. Před brankou Jablonce vzniklo několik závarů, jejichž vrcholem byla tyč po utěšené střele Květa. O chvilku později už vypukla radost. Kvída skvěle pronikl, jeho centr vrátil Rys na Janušku, toho střelu ještě Klement vyrazil, ale Ayongova dorážka skončila v síti 1:0!Jablonec zahrozil ještě brejkem Mihálika a střelou Kubisty, ale Šedivý byl na svém místě. Ve druhém poločase v úvodu po trestném kopu a vráceném centru míč z kopačky jabloneckého hráče olízl naše břevno, ale to bylo od soupeře vše a do konce zápasu se hrálo jen podle našich not. Nejdříve přestřelil Šrain, poté po akci Šraina a střele Rysa se zaskvěl Klement. V další akci udržel míč Laňka, předal ho Januškovi, ten uvolnil Ayonga, jehož v sólu zastavil soupeř před vápnem. Z trestného kopu krásně trefil Januška šibenici 2:0! Po další rychlé kombinaci a průniku Kvídy, který uvolnil Ayonga, na střelu-centr Bastyho nedosáhly krátké nohy Šraina. Po průniku Šraina a jeho centru Laňka usměrnil ve skluzu míč jen těsně vedle branky. Na levé straně se uvolnil Kvída a s jeho přesným centrem si již Januška věděl rady 3:0! Další průnik po pravé straně vytvořil prostor pro centr Červeňáka a Ayong trestuhodně přestřelil. O slovo se přihlásil i Bouček, na jehož přesný pas si naběhl Rys a jeho zpracování a následná koncovka byla skvělá 4:0! V drtivém závěru ještě Januška nastřelil tyč a pak již mohla propuknout radost a mistrovské oslavy.
Mládež 1.FK Příbram
FanshopAkademie
Hlavní partneři
Město PříbramJAKOFORTUNANIOsport agency a.s.FORTUNA:NÁRODNÍ LIGAROCQUET Production s.r.o.
Mediální partneři
Pribram.czRock RádioNáš REGION
Partneři
AmadeusAmadet a.s.Centrum podlahČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýPBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovoceNANOPLM+ s.r.o.INTERNATIONAL SPORT MANAGEMENT s.r.o.Protecton s.r.o.Chovanec Sport Agency, a.s.