Branky: 6´ Matoušek, 19´ Rataj, 49´ Bělohlávek, 75´ Pohořálek
Žluté karty: 9´ Obdržal
Příbram: Beran - Pohořálek, Ric, Maršík, Obdržal - Straka - Rataj (77´ Skopový), Matoušek, Hlavatý, Jandera (70´ Jančura)- Bělohlávek
Hradec K.: Mach - Křížek, Jukl, Trávníček, Krejčíř, Šípek, Hašek, Vodička, Čech, Preclík, Holeš

Dobrým výkonem k zaslouženému vítězství

Za velmi větrného počasí jsme v 17. kole přivítali na našem domácím UMT trávníku mužstvo z Hradce Králové. V podzimní části jsme porazili tohoto soupeře na penalty. Dnes jsme chtěli předvést především mnohem lepší výkon než v minulém kole a porvat se o další body.
A od prvních minut se strhla pravá fotbalová bitva, kdy jazýčkem na vahách byl nepříjemný vítr, který si pohrával s centrovanými míči. Již v 6. minutě vlétl do pokutového území soupeře odvážně na centrovaný míč z kopačky Michala Hlavatého Jan Matoušek a nedal hostujícímu brankáři šanci. Vedeme 1:0! Hráče Hradce ovšem tento stav vybudil k ještě větší aktivitě, ale náš tým velmi dobře napadal rozehrávku soupeře. V 11. minutě zápasu Michal Rataj vybojoval míč a lehkým obloučkem vybídl k hlavičce Rosťu Janderu, který bráněn na těsno na míč nedosáhl, ale toho zastupuje dobře se pohybující Ondra Bělohlávek, který vrací míč do branky … bohužel přes ležícího gólmana a hradbu bránících těl se míč do branky nevešel a osvobozující odkop dává soupeři vydechnout. V 19. minutě se bránící hráč soupeře rozhodl řešit náš tlak na míč rozehrávkou přes gólmana, kterého svým doběhem vystrašil Michal Rataj takovým způsobem, že následný odkop byl z kategorie velice nepovedených, čehož technicky využívá právě Michal Rataj, který bez přípravy lobuje chybujícího brankáře hostí a zvyšuje vedení na 2:0! Bohužel nás tento druhý gól trochu ukolébal a my nechali prostor soupeři, který se chopil své šance. Naštěstí nás ve 26. minutě zachraňuje pohotovým reflexem náš gólman Ondra Beran. Co se soupeři nepodařilo do této chvíle, tak napravuje za našeho přispění nedůrazem ve vlastním pokutovém území ve 29. minutě a snižuje na 2:1. Do konce poločasu jsme měli ještě 2 příležitosti z trestných kopů, kdy především ta z kopačky Dominika Straky byla velmi povedená, ale nakonec za stavu 2:1 odcházíme do kabin. Druhý poločas začala obě mužstva opět aktivně. Kvalitní soupeř cítil příležitost na změnu skóre a naše mužstvo se nehodlalo vzdát vidiny 3 bodů. Množství soubojů a kombinačních akcí gradoval s přibývajícími minutami. Defenzíva měla ovšem navrch. Ve 45. Minutě zkusil pozornost střelou Dominik Straka, ale hostující brankář byl připraven. Ve 49. Minutě opět ukázal svou šikovnost Michal Hlavatý, který měkký centr směřuje do oblasti malého vápna, kde svedou souboj s bránícími hráči Hradce Králové Rosťa Jandera a především Ondřej Bělohlávek, který hlavou zvyšuje naše vedení na 3:1! V 51. minutě připravuje z levé strany skvělou přihrávku do pokutového území soupeře Rosťa Jandera. Následná střela bez přípravy od Michal Rataje se otírá o tyč a od padajícího gólmana se míč k naší smůle dostává mimo branku. V 54. minutě napřahuje z 30 metrů Dominik Straka a jeho exkluzivní střela je konečky prstů vytlačena gólmanem FC Hradec Králové na horní část břevna! Z následného rohového kopu Roman Maršík hlavou jen těsně míjí branku! V 60. minutě opět branková konstrukce překáží střele a to z kopačky Rosti Jandery! V 65. minutě to Michal Pohořálek zkouší stříleným centrem na zadní tyč, kde se pokouší trefit míč skluzem opět Rosťa Jandera, ale těsně míjí. O 8 minut později se zastřeluje Honza Matoušek, aby v 75. minutě prostřelil vše, co stálo v cestě Michal Pohořálek! Opravdu povedená dvacetiminutovka, ve které z množství šancí se ujímá tato střela, která znamená změnu skóre na 4:1! V závěru utkání jsme trochu polevili, čehož v 79. minutě využívá houževnatý soupeř a uzavírá skóre na konečných 4:2.