Branky: 62´ Hlavatý, 72´ Gregor
Jablonec: Klement - Zezulka, Ferenc, Čížek, Ságner, Wolf, Petržilka, Malík, Kozák, Štětkař, Macík
Příbram: Beran - Pohořálek, Ric, Maršík, Obdržal - Straka - Rataj (76´ Rozsypal), Hlavatý, Matoušek (27´ Melichar, 71´ Gregor), Jandera (67´ Jančura) - Bělohlávek

Trpělivostí k dalšímu vítězství

Z důvodu jarních prázdnin jsme netradičně v pátek zavítali do Jablonce nad Nisou, kde jsme měli odehrát 18. kolo naší mistrovské soutěže. Naše mužstvo je po dlouhé době v plném počtu a chce navázat na výsledky předchozích kol.
Od prvních minut utkání bylo patrno, že domácí vsadili na precizní obranu se snahou o zakládání rychlých útočných výpadů. Naše mužstvo drželo míč a kombinační hrou se snažilo o přečíslení defenzívy domácího týmu. První výraznější šance z naší strany přišla ve 12. minutě, kdy Michal Rataj z levé strany vybízí ke skluzu stříleným centrem Rosťu Janderu, ale chybí centimetry. Ve 27. minutě musel bohužel přijít nucený zásah do naší sestavy střídáním Honzy Matouška z důvodu zranění. Jeho post obsazuje Kuba Melichar. Ve 32. minutě vyzkoušel střelou z 25 metrů pozornost domácího gólmana Dominik Straka, ale brankář byl pozorný. O minutu později měl megašanci Rosťa Jandera, ale ani on na dobře chytajícího brankáře Jabloneckého týmu nevyzrál. Přestože jsme měli více ze hry a soupeř hrozil jen z našich chybiček, které eliminovala naše dobře hrající defenzíva, odcházíme do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Po zkušenostech především ze zápasu se Žižkovem šlo naše mužstvo do druhého poločasu s odhodláním „trpělivé hry“ dojít až k vítězství. Zároveň měl náš tým ještě aktivněji tlačit na rozehrávku soupeře a tím ho dostávat pod tlak. Naše aktivita přinesla první šanci již ve 42. minutě, kdy ani individuálním průnikem Ondra Bělohlávek domácího brankáře nepřekonává! O čtyři minuty později výborný pas do pokutového území soupeře od Rosti Jandery nachází Michala Rataje, ale jeho střela trefuje znovu brankáře Jablonce. O minutu později se nejlépe orientuje ve skrumáži Michal Hlavatý, ale ani on míč přes domácího gólmana do branky nedostává. V 52. minutě rozehráváme rohový kop, kdy na míč nejlépe naskakuje Rosťa Jandera, ale jeho hlavička jde těsně vedle. Až 62. minuta znamená změnu skóre v náš prospěch. Michal Pohořálek svedl výborný souboj u pravé lajny, který vyhrává a bez přípravy centrem nachází v pokutovém území Michala Hlavatého, který zachoval klid a střílí důležitý první gól! Následovala série střídání na obou stranách, kdy právě to naše bylo velice povedené. Trenérská šťastná ruka vytahuje v 71. minutě ze střídačky Kubu Gregora, který si okamžitě nachází ideální místo v šestnáctce soupeře a jeho nastavená kopačka mění směr přihrávky od Michala Hlavatého šťastně podruhé do branky soupeře. Stav 0:2 nás měl uklidnit, ale opak byl pravdou. Následující akci soupeře naši hráči nadvakrát vyřešili obranou situaci tak nešťastně, že v podstatě nabídli šanci soupeři, který nezaváhal. Za stavu 1:2 domácí tým vycítil šanci, ale naše defenzíva si již konec zápasu pohlídala a tak vezeme ze severu Čech zasloužené 3 body.