Branky: 17´ + 69´ Rataj, 6´ Jandera, 26´ Straka, 37´ Matoušek, 49´ Hlavatý
Žluté karty: 32´ Straka
Příbram: Beran - Sedláček, Ric, Maršík, Pohořálek - Straka (68´ Gregor) - Rataj (72´ Jančura), Matoušek (78´ Štyler), Hlavatý, Jandera (58´ Skopový) - Ayong Karsten (68´ Rozsypal)
Teplice: Plachý - Svoboda, Bekakis, Zmrhal, Matkovič, Kodad, Weber, Kotrba, Šimeček, Čisár, Mikiska

Zasloužené vítězství se nerodilo lehko

Ve 20. kole naší soutěže jsme na našem domácím travnatém hřišti přivítali mužstvo FK Teplice. V podzimní části nám tento soupeř uštědřil krutou porážku a tak náš tým měl o důvod více tento zápas vyhrát.
Za slunečného počasí se obě mužstva proti sobě postavila na travnatém hřišti, které bylo příjemnou změnou oproti umělé trávě. Bohužel v úvodu utkání to bylo jediné pozitivum. Od úvodního hvizdu uběhlo několik desítek vteřin, kdy ve středu hřiště přicházíme o míč a rychlá akce soupeře končí až v naší brance! Prohráváme velmi rychlým gólem 0:1. Naštěstí se ukazuje silná mentalita našeho mužstva, které se rychle oklepalo z tohoto stavu a převzalo režii zápasu. Navíc v 6. minutě trestáme hrubku v defenzívě soupeře, který neodehrál míč z našeho rohového kopu do bezpečí, ale naopak nešťastně připravuje míč našemu šťastnému střelci Rosťovi Janderovi, který doráží z blízka míč do Teplické branky. Je vyrovnáno 1:1! Ve 14. minutě zkouší bez přípravy pozornost hostujícího gólmana Michal Rataj po ideální přihrávce od našeho nejmladšího člena týmu Dominika Sedláčka, ale brankář je na místě. O tři minuty později právě Michal Rataj ukazuje svou rychlost a čtení hry, když připravuje o míč při rozehrávce obránce hostujícího týmu a s přehledem střílí gól, který mění stav zápasu na 2:1! Ve 24. minutě dochází k velmi zajímavé situaci, kdy se do brejkové akce dostávají naši dva zadáci, ale finální řešení nebylo ideální a tak hostující brankář nakonec tuto akci likviduje. O minutu později využívá své síly a rychlosti „Basty“ Ayong Karsten, který přetlačí bránícího hráče a tvrdou střelou prověří brankáře hostujícího týmu. Při zahraném rohu z kopačky Michal Hlavatého svede důležitý souboj s brankářem hostí Lukáš Ric a následný vyražený míč vrací zpět do branky nechytatelnou střelou levou nohou Dominik Straka! Vedem 3:1 a vývoj zápasu je zcela na našich kopačkách. A to ve 28. minutě technická střela od Michala Hlavatého končí znovu za zády překonaného gólmana hostí, ale zároveň se otírá o tyč a končí mimo branku! V 32. minutě se k ojedinělé, ale velmi výrazné šanci dostávají i hosté, ale nejen náš brankář Ondra Beran, ale i horní tyč naší branky jsou na místě a nakonec je pískán ofsajd hostujícímu týmu. Tři minuty před koncem prvního poločasu se dostává k míči Dominik Straka, který skvělým centrem na hranici velkého vápna Teplického týmu nachází Honzu Matouška. Ten si v pohybu nejen výborně poradil se zpracováním, ale především se zakončením a zvyšuje na 4:1. Tímto parádním výkonem i výsledkem končí první poločas. Druhý poločas začínáme opět velmi aktivně a soupeře nepouštíme do výraznějších šancí. Naopak úvod druhého poločasu patřil aktivnímu Rosťovi Janderovi, kterého svou přihrávkou nachází Michal Rataj, ale gólman hostí je proti a vytahuje parádní zákrok, který nám kazí radost. Ve 49. minutě opět Rosťa Jandera vyhrává důležitý hlavičkový souboj, čímž prodlužuje míč na zabíhajícího Michala Pohořálka. Ten se pokouší o obstřelení gólmana, ale ten jeho pokus z části vystihuje, ale zároveň nasměruje odražený míč k nekrytému Michalovi Hlavatému, který se z dorážky nemýlí. Zvyšujeme na 5:1! Po následné sérii střídání v našem týmu sice naše aktivita mírně poklesla, ale i přesto v 69. minutě právě střídající Lukáš Rozsypal připravuje přihrávkou ideální situaci pro přesně umístěnou střelu k tyči pro Michala Rataje. Stav 6:1 již vydržel až do závěrečného hvizdu a my se radujeme ze zaslouženého vítězství!