Žluté karty: Hlavatý
Plzeň: Přibyl - Končal, Vacovský, Suchý, Pinc, Svoboda, Tomášek, Soušek, Rychnovský, Mudra, Pavlík
Příbram: Jedlička - Melichar (66´ Polák), Ric, Maršík, Pohořálek (78´ Obdržal)- Straka - Rataj, Matoušek (59´Rozsypal), Hlavatý, Jandera (59´ Jančura) - Ayong Karsten

Druhý poločas rozhodl

Za aprílového počasí jsme v tomto kole dorazili na domácí hřiště našeho dnešního soupeře, celku FC Viktoria Plzeň. Po výborném výkonu z minulého kola chtělo naše mužstvo stoupající formu potvrdit i na západě Čech.
A skutečně od prvních minut bylo na našem mužstvu, které zcela výjimečně nastoupilo v nejsilnější možné sestavě, vidět snahu o ovládnutí středu hřiště a zakládání rychlých útočných akcí vycházející z precizní defenzivní činnost. Ale houževnatý a kvalitní dnešní náš soupeř byl dobře připravený. V 6. minutě prodlužuje centr do vápna „Basty“ Ayong Karsten , čímž vytváří v pokutovém území soupeře dobrou příležitost pro Rosťu Janderu, ale náš střelec se tentokrát neprosadil. O dvě minuty později končí střela Michala Hlavatého na břevně domácí svatyně! Ve 22. Minutě promarnil svou příležitost Michal Rataj, který skvělý pas od Romana Maršíka zakončuje jen těsně vedle branky Viktorky. Ve 29. Minutě o sobě dává vědět i domácí tým, který nejdříve Ohrozil našeho brankáře z trestného kopu a pak ihned z následného rohového kopu, ovšem Martin Jedlička byl na místě. V poslední minutě prvního poločasu se po centru Michala Hlavatého dostává před brankáře domácích Honza Matoušek, ale ani tato výborná šance gólem nekončí. Do kabin tedy odcházíme za nerozhodného stavu 0:0. Do druhého poločasu nastoupil mnohem živěji náš soupeř a začíná tvořit hru. Naši hráči sice bojují, ale přihrávky nenacházejí své adresáty… A tak ve 46. minutě přichází trest za náš nedůraz v obranné činnosti, když odražený balón vrací zpět do naší brány zcela neobsazený hráč domácího týmu. Naše hráče tato branka evidentně zaskočila a v kombinaci s naší nepřesnou rozehrávkou je náhle soupeř mnohem aktivnější a také nebezpečnější. V 59. minutě dochází k dvojímu střídání v našem týmu, ale styl naší hry se příliš nezměnil. Navíc v 65. minutě podruhé inkasujeme od hráče, který zcela nekrytý překonává našeho brankáře z přetaženého centru na zadní tyč. A nebýt dalších skvělých zákroku našeho gólmana v období 75. a 76. minuty mohlo být ještě hůře! O dvě minuty později již soupeř žádnou šanci nedává a s naším přispěním končí míč z rohového kopu v naší brance, čímž uzavírá výsledek zápasu na konečných 3:0.