06.04.2015
Příbram vs. Ďáblice
Branky: 67ˇ Karasová, 90´ Štěchová - 3´ a 45 hosté
Rozhodčí: Benedik - Doubrava, Dubský
Příbram: Pilousková (46. Vacíková) - Branžovská, Kočová (K), Boukalová, Dědinová (46. Vacíková) - Kopáčková, Císařová V., Krůtová (65. Koubková), Machutová, Černohorská (46. Karasová), Štěchová

První poločas nás stál dva body

Štěpán Irion

K prvnímu jarnímu utkání přijely na Litavku hráčky z Ďáblic.
Úvod utkání dopadl naprosto katastrofálně. Hned ve 3. minutě se soupeřkám podařilo proměnit rohový kop 0:1. Naše hra byla špatná a hráčky jakoby nevěděly co mají hrát. Ďáblice hrozily hlavně s rychlých protiútoků, ale ty buď bezpečně hasila Pilousková a nebo skvělá kapitánka domácích Kočová. V jednom případě nám také pomohla tyč. V největší naší šanci v prvním poločase se objevila Aneta Kopáčková, když ale pouze nastřelila hráčku hostů. Ve 45. minutě přišel druhý trest. Opět nedůsledně bráněná hráčka hostů znamenala gól do šatny 0:2. To bylo v prvním poločase vše. Do druhého poločasu přispěchala i naše brankářka Vacíková, které bránilo zaměstnání k nastoupení hned od začátku. A bylo to také vidět. Pilousková se z brány přesunula do útoku a naše hra najednou dostala myšlenku a smysl. V 67. minutě se Příbram konečně dočkala. Císařová našla perfektně Ivanu Karasovou a ta z úctyhodné dálky nedala brankářce hostů šanci 1:2. Od té doby jsme hostům takřka nepůjčovali míč. V obrovské šanci se ocitla Císařová, ale svojí ránu nastřelila jen do tyče. Branka hostů jakoby byla prokletá. V další šanci se objevila Pilousková, ale brankářka reflexivně zasáhla. Když už to vypadalo, že doma ztratíme všechny body, tak se stal takřka zázrak. K volnému kopu se postavila Kopáčková, nacentrovala do vápna a tam se ve velké skrumáži hráček nejlépe zorientovala Kristýna Štěchová a vystřelila nám zlatý bod z tohoto utkání. První poločas nám naprosto nevyšel a nebýt jeho, tak bychom utkání zvládli s plným počtem bodů. Velkou útěchou nám může být výkon z druhého poločasu, který opravdu každá hráčka odjezdila do posledních sil. Zase jsme se utvrdili v tom, že žádný zápas není ztracený, dokud rozhodčí nezapíská konec. Hráčkám patří za druhý poločas velká pochvala. Pro tyto momenty máme rádi fotbal.
středa 22.1.2020
Příprava A-tým, Tipsport Liga
FK Dukla Praha
18. 01. 2020