Branky: 27. Škoda (pen.), 67. Piták – 74. Divíšek
Žluté karty: Tregler, Dosoudil, Zápotočný
Slavia: Berkovec – Mikula, Frydrych, Deli, T. Jablonský – Bílek, Souček – Zmrhal (90. Černý), Piták, M. Vukadinovič (80. Kenia) – Škoda
Příbram: Hruška – Sus, Dosoudil, Zápotočný, Divíšek – Pilík (90. Chaluš), Tregler, Barák, Hnaníček (72. Suchan), Štípek (87. Januška) – Bednář

Nepříznivá série pokračuje

Jan Vostrý

První ligová branka Josefa Diviška přinesla pouze snížení v utkání na půdě Slavie Praha, kde nakonec Příbram prohrála těsně 2:1.
Příbram jela do do Edenu se snahou zlomit nepříznivou bilanci, kdy jsme dosud na slávistické půdě nevyhráli. Náš tým začal nadějně a několikrát byl blízko slávistické branky. Jenže nakonec to byli domácí, kteří získali převahu a zasypávali naše pokutové území centry, které odvracela naše obrana nebo šly střely mimo jako Vukadinovičův pokus. Aleš Hruška si pak vychutnal Jablonského. I my jsme byli blízko brance ve 25. minutě, když se do dobré pozice dostal Antonín Barák, jenže mířil do rukavic Berkovce. Domácí pak z následné akce získali výhodu pokutového kopu, který kapitán Škoda nekompromisně proměnil - 1:0. Zbraně jsme nesložili, jenže nedařilo se ani hlavičkujícímu Hnaníčkovi. Dobrou formu naopak prokazuje Aleš Hruška, když famózně vychytává reprezentačního útočníka Škodu. Slavia v závěru poločasu několikrát ještě vyzkoušela střelecké štěstí, ale ani Bílek ani Deli se netrefili. Ve druhé půli jsme víc vyrovnali hru a přibyly i šance. Barák si opět neporadil s přesnějším zakončením a nechal vyniknout brankáře domácích. Škoda ani napodruhé nepřekonal Aleše Hrušku. Když z dobré pozici přestřelil Roman Bednář, asi netušil, že brzo poté bude litovat ještě víc. Piták přebral na hranic vápna přihrávku od Zmrhala a propálil míč do sítě - 2:0. V 75. minutě zaskočil všechny a nás mile Pepa Divíšek. Z levého křídla si navedl míč před pokutové území a přízemní střelou překvapil obranu i brankáře - 2:1. Zaznamenal svou první ligovou branku v kariéře ve svém 75. ligovém utkání. V závěru zápasu se snažil náš tým tlačit nakopávanými míči před Berkovce, ale bez úspěchu. Domácí Škoda pak pobavil tribuny neuvěřitelným překopnutím branky v jasné příležitosti. Za zmínku stojí poslední střídání Příbrami, když ke svému prvnímu ligovému startu a k první ligové minutě naskočil další z mladých talentů Matěj Chaluš. Porážku našeho týmu už neodvrátil ani on a tak i osmnáctý start na půdě sešívaných nebyl vítězný.