Branky: 47. Šabala - 75. de Azevedo, 85. vl. Bednář
Žluté karty: Štípek, Divíšek - Vraštil, Dostál
Diváci: 1986
Příbram: Hruška - Mudra, Zápotočný, Tregler, Divíšek - Pilík (82. Brandner), Hnaníček, Rezek, Štípek (75. Krameš) - Bednář, Šabala
Ostrava: Šrom - Dostál, Kaša, Vraštil, Granečný - Mondek (46. Helešic), Lásik, Hrubý, Mešaninov (58. Červenka), Holzer (75. Vengřinek) - D. De Azevedo

Vlastní branka rozhodla o prohře s posledním Baníkem

Nešťastné závěry zápasu nemají u našeho týmu konce. V 85. minutě padla rozdílová branka utkání smolným zásahem Romana Bednáře a bodový zisk tak utekl do Ostravy.
Důležitý zápas čekal svěřence Pavla Tobiáše v souboji s Baníkem Ostrava. Poslední tým Synotligy měl být týmem, na kterém se bodově chytneme, jenže opak byl hořkou pravdou. Přitom podstatná část zápasu vypadala z našeho pohledu nadějně. Zápasu chyběly na začátku velké šance a tak za první vážnější šanci můžeme počítat až střelu Tomáše Pilíka z 23. minuty. Rezkova rána z přímého kopu pak letěla nad branku. Nečekaně mohl dopadnout centr Mudry, brankář Šrom jej na poslední chvíli vytáhl z růžku branky na roh. Agresivní hra Baníku byla hodně účinná ale jen ve středu pole. Na Hrušku defacto žádná střela neletěla. Hned po změně stran zaskočil ostravskou obranu Šabala. Vyzrál na ofsajdovou past, která chtěla chytit Bednáře a samostatný únik pak zakončil přesným přehozením brankáře - 1:0 ve 47. minutě. Ostrava mohla odpovědět obratem, naštěstí Hrubý pálil z pár metrů nad branku. V těchto minutách změnilo hru i počasí. Hustý liják skrápěl aktéry na hřišti a Baník se stále víc dostával do hry. Otevřená obrana Baníku však dělala chyby, které jsme netrestali. Zejména Šabala, který se dvakrát objevil v dobrém postavení pro zakončení. Pokaždé jeho střela minula branku. V době, když už mohla Příbram soustředit své síly na bránění, přišel úder. V 75. minutě odvrácený míč z vápna napálil z voleje de Azevedo a míč se třepotal v brance - 1:1. Šanci na znovuzískání vedení jsme mohli i díky chybě Vraštila, který ve skluzu fauloval a viděl druhou žlutou kartu. V 85. minutě zahrál Baníkovec Hrubý přímý kop do vápna, kde si k šoku všech diváků srazil míč do vlastní branky Roman Bednář - 1:2. I tak přišly dvě další velké šance, jak mít alespoň bod. Jenže hlavičce Hnaníčka předcházelo ofsajdové postavení a střelu Patrika Brandnera v posledních sekundách zápasu zastavil brankář Ostravy na brankové čáře! Po další bodové ztrátě se náskok na předposlední Olomouc smrsknul na pouhé tři body.