Branky: 52. Formáček, 90. Mužík - 28. Hlavatý, 67. Januška
Pardubice: Hrnčíř - Staněk, Vávra, Málek, Formáček (78. Mužík), Bulušek (76. Slezák), Zelinka, Jedlička (82. Gašpar), Bydžovský, Řehák, Nikodém
Příbram: Jedlička - Bouček, Růžek, Chaluš, Břížďala - Květ, Januška, Hlavatý - Šrain, Ayong, Laňka (83. Matoušek)

Ztráta v Pardubicích

Petr Janota

V horkou sobotu jsme zajížděli na půdu pro nás nepříjemného soupeře, do Pardubic. Teploměr v době zápasu ukazoval 37 stupňů a to byl jeden z důvodů, proč kvalita zápasu nebyla velké úrovně.
Domácí, kteří v týdnu neabsolvovali vložené kolo, začali aktivně, ale všechny jejich centrované pokusy naše obrana odvrátila. Postupně jsme přesnější kombinací a zlepšeným pohybem domácí aktivitu otupili a začali si připravovat nebezpečné příležitosti. Nejprve dva pokusy o průnik Boučkovi obrana domácích nedovolila, Ayong se zbytečně ve vápně utopil ve vlastních kličkách a Břížďala po kolmici od Laňky nastřelil jen boční síť. Ale ve 28.minutě Januška našel kolmicí rozběhnutého Boučka, ten předložil Hlavatému před prázdnou branku a ten se nemýlil 0:1! Pardubice zkusily znovu tlačit, ale jejich střely létaly vedle. V největší šanci se těsně před poločasem objevil Hlavatý, jehož obloučkem uvolnil Laňka, přehodil vyběhlého brankaře, ale střela jen těsně minula branku. Začátek druhého poločasu byl z obou stran opatrný, až z ničeho nic zahřmělo před naší brankou, odvrácený míč po trestném kopu nám domácí vrátili zpět do vápna, kde se po několika odrazech dostal míč k volnému Formáčkovi 1:1! A po pár minutách mohlo být hůř, hlavní rozhodčí nařídil nesrozumitelnou penaltu, ale Jedlička ji Bydžovskému skvěle zneškodnil! V 67.minutě jsme se dostali do vedení po precizně zahraném trestném kopu Januškou 1:2! Domácí se pokoušeli ještě o vyrovnání, my naopak o navýšení skóre, ale všechny naše pokusy zastavil praporek pomezního rozhodčího. Bohužel pro nás, v poslední minutě se do odraženého míče opřel Mužík a jeho střela byla přesná 2:2!