Branky: 21., 63. Šašinka, 61. Malý (P) - 27. Šrain (P), 59. Chaluš
Ostrava: Chmiel - Telnar, Šašinka (79. Holešinský), Freit (81. Bolf), Hejl, Novák, Chvěja, Malý, Kubík, Lehnert (85. Matějček), Fárek
Příbram: Šedivý - Maršík, Růžek, Chaluš, Břížďala - Květ, Bouček, Hlavatý - Šrain, Ayong, Rataj (71. Makoš)

Porážka v Ostravě

Petr Janota

Do Ostravy jsme opět odjížděli v nekompletním složení a ačkoliv jsme podali fotbalově dobrý výkon, nakonec jsme odjížděli zklamáni bez jediného bodu.
Začátek zápasu byl celkem vyrovnaný, ale pomalu jsme převzali otěže a začali se prosazovat do šancí. V první velké se ocitl Šrain, kdy Břížďala prošel do vápna a předložil mu míč na malé vápno, ale ani z první střely a ani z dorážky nebyl úspěšný. Poté zahrával Hlavatý roh, Růžkovu gólovou hlavičku Chmiel vyrazil, dorážku nasměroval Květ pouze do nohou domácího gólmana. A tak udeřilo na druhé straně, domácí si rozehráli trestný kop a nádherná střela Šašinky se zatočila přesně do šibenice 1:0! Naštěstí jsme i nadále pokračovali v kvalitní hře, Růžek vybojoval míč na půlce, prošel až do vápna, kde byl faulován a kopala se penalta, kterou Šrain proměnil 1:1! Na konci poločasu jsme se dostali do velkého tlaku, ale výsledkem bylo jen břevno z hlavy Růžka po trestném kopu Šraina. A jelikož domácí využívali každou příležitost k rychlému protiútoku, několikrát nám zatrnulo, ale všechny průniky jsme dokázali vyřešit. I úvod druhého poločasu jsme zahájili dobře a při rohovém kopu byl viditelně držen Ayong, rozhodčí vše viděl a pískala se další penalta. Bohužel byl tentokrát Chmiel úspěšnější a při druhém souboji se Šrainem mu jeho střelu vystihl a vyrazil. Za chvilku jsme si toto zaváhání vynahradili, Hlavatý našel z trestného kopu hlavu Chaluše, jeho gólovou hlavičku Chmiel skvěle vyrazil, ale od dezorientovaného obránce se míč dostal opět k Chalušovi a ten zavěsil 1:2! Zanedlouho poté se však kopala penalta i na nás, Malý nastřelil ruku Chaluše na hranici vápna a sám penaltu proměnil 2:2! A to nebylo vše, po chvilce vybojovali nabuzený domácí míč a po rychlém protiútoku se opět velmi přesně trefil Šašinka 3:2! Nedlouho po gólu se ocitl ve velké šanci Chaluš, ale jeho střela byla slabá. Poslední třetina zápasu se nesla ve stejném duchu, náš tlak a snaha o vyrovnání, rychlé protiútoky domácích do naší otevřené obrany. Bohužel ani několik nadějných akcí a střel už k vyrovnání nevedlo, na druhé straně i Šedivý zneškodnil dvě těžké situace po brejcích domácích.