01.03.2017
Juniorská liga, 18. kolo
Slavia vs. Příbram
Branky: 13. Žežulka, 55. Alvir, 59. Kocourek (pen.), 65. Lauricella M.- 30. Mareš J.
Žluté karty: Alvir – Pazderník.
Rozhodčí: Houdek – Kožár, Kubec.
Slavia: Boháč - Mareš, Kvída, Holý, Břížďala - Šrain (61. Makoš), Krameš, Pazderník, Lukavský - Januška - Macek

Rozložená juniorka zavítala na Slávii

Jaroslav Mašek

Nemocemi zdecimovaná juniorka nestačila v Praze na tamní Slavii
Úvodní možnost zápasu si vypracovali sešívaní. Alvir při rychlé akci posunul míč Marešovi, jenž našel v prostoru naběhnutého Bjeloše, ale jeho ránu naši zablokovali. Za chvíli se dostal k míči na hranici šestnáctky Jakab, ale pohotový brankář Boháč jeho pokus vytáhl na rohový kop. V další šanci byl Kocourek, který dostal za obranu přesný pas od Čermáka, nicméně místo střely ještě přihrával a naši kluci se i tentokrát ubránili, když odehráli míč na roh. Z rohu se však Slavie dočkala. Aktivně hrající Kocourek našel svým centrem Ondřeje Žežulku, který se nemýlil. Postupem času jsme začali i my vystrkovat růžky. Po chybě domácích šel sám na branku Januška, ale brankář Otáhal jeho průnik pokryl a z následného brejku nezvýšil náskok domácích ani Alvir, jenž v dobré pozici mířil nad. Domácí měli tlak, ale neprosadil se po centru Čermáka ani Kodr, jehož hlavičku brankář Boháč vyrazil nad břevno. Po půlhodině hry naši vyrovnali, když se ve vápně po špatně zahraném ofsajd systému dostal k míči Jiří Mareš a pohotově zakončil. Druhý poločas začali domácí opět lépe a záhy se vrátili zpět do vedení. Čermák vyslal kolmicí (z našeho pohledu jasný ofsajd) dopředu Marka Alvira, který si počínal mazácky a pohotově přeloboval vyběhnuvšího brankáře Boháče. Čtyři minuty nato přidali domácí třetí gól. Po Krejdlově centru byl nesmyslně faulován Šrainem Prošek a domácí dostali výhodu penalty. K té se postavil Ondřej Kocourek a zvýšil náskok Pražanů. Slavia byla lepší a svůj náskok za šest minut opět navýšila. Čermák dobře narazil Kocourkovi, který pohotově nacentroval do šestnáctky na Marca Lauricella a ten zakončil k tyči. Deset minut před koncem se celek z hlavního města mohl radovat popáté, nicméně rána Čermáka rozezvučela jen břevno naší branky. Domácí si svůj náskok uhlídali a porazili nás jasně 4:1.
sobota 19.10.2019
SK Slavia Praha
05. 10. 2019
Roman Nádvorník hodnotí remízu s Olomoucí