29.07.2017
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 1. kolo
Příbram vs. Znojmo
Žluté karty: Helísek, Njire, Lacko (Znojmo)
Rozhodčí: Nenadál - Boček, Vít
Příbram: Boháč - Holý (74. Jandera), Kvída, Zápotočný, Skácel - Průcha, Kilián, Grajciar, Ric (62. Tarczal), Januška - Ayong (78. Kukec)
Znojmo: Veselý - Svozil, Cihlář, Malár (73. Růsek), Helísek - Lacko, Teplý (76. Hladík), Njire, Urbančok (86. Čereda), Javůrek - Šamánek

Marná snaha v útoku znamenala bezbrankovou dělbu bodů

Zdeněk Brož

Druholigový start se Znojmem nám nevyšel podle představ. Úvodní zápas sezóny jsme remizovali u Litavky 0:0.
Příbramský start do druholigové sezóny byl u Litavky sledovaný zajímavou diváckou návštěvou. Trenér Josef Csaplár si k návratu přibral do sestavy i navrátilce Tomáše Zápotočného. Aktivní hrou si vytvářel náš tým převahu, bohužel bez efektivního zakončení a také centry z mnoha rohových kopů často končily u obránců Znojma. První střelu k brance zaznamenal Petr Průcha, jenže z první pálil v dobré pozici nad branku. První opravdu velkou gólovku předvedli hosté, naštěstí Marek Boháč předvedl proti Helískovi opravdu geniální zákrok. A hned z brejku na opačnou stranu mířil na brankáře Veselého Peter Grajciar, ale přízemní střelu mu gólman vytlačil na roh. V závěru prvního poločasu nečekaným lobem ohrozil branku 1.SC David Kilíán, když oblouček dopadl na břevno. Po změně stran jsme měli i nadále víc ze hry, ale naše nebezpečnost končila před šestnáctkou soupeře. V 57. minutě vstřelili hosté branku, ale kvůli ofsajdu nebyla naštěstí pro nás uznaná. Na naší straně byl hodně aktivní Grajciar, jenže jeho pokusy také nekončily brankou. Zejména v 70. minutě přímý kop volal po gólu, ale brankář hostů Veselý se štěstím míč vyrazil mimo branku. K přímému kopu se v poslední desetiminutovce dostal i střídající Davor Kukec, jenže jeho lehčí střelu vyhlavičkoval bránící hráč. Když nepřinesl rozhodnutí ani nastavený čas, zápas skončil bezbrankovou remízou.
AmadeusCentrum podlahGet movingČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Halex - SchauenbergKobas s.r.o.KOBERCE BRENO, spol. s r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýOKNOPLASTIK s.r.o.PBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Shaft stavby Praha s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovocePartners