10.03.2018
Branky: 9. Grajciar, 26. Matoušek, 59. Fantiš - 38. Navrátil
Žluté karty: Zápotočný, Průcha, Fantiš - Mršič, Navrátil, Nešický
Rozhodčí: Mikyska - Boček, Kubr
Příbram: Boháč – Skácel, Tregler, Kodr, Zápotočný – Grajciar (84. Soldát), Průcha – Hlúpik (59. Slepička), Matoušek, Fantiš – Ayong (69. Antwi)
Táborsko: Toma – Souček (38. Dudl), Nešický, Navrátil, Prošek – Zavadil, Kopřiva (72. Linhart) – Kučera, Vandas, Musiol (61. Valenta) – Mršić

Jarní premiéra na výbornou

Zdeněk Brož

Úvodní jarní zápas s Táborskem jsme zvládli s přehledem favorita. Třigólové menu servírovali u Litavky postupně Grajciar, Matoušek a Fantiš.
Příbram si v úvodu jarní části Fortuna národní ligy připravila proti Táborsku ofenzivní podívanou. Už v 9. minutě běžel z půlky hřiště sám na brankáře Peter Grajciar a prokázal svůj instikt neomylného střelce - 1:0. Ofenzivní podivanou předváděl náš tým i nadále, Karsten Ayong pálil z těsné blízkosti vedle branky. Ve 26. minutě si už náš tým našel přesnější cestu k brance a Jan Matoušek nadvakrát propálil bránící hráče a zvýšil na 2:0! Ve 38. minutě hosté zahrávali ojedinělý rohový kop a nehlídaný Navrátil snížil na 2:1. Najednou byli dostud neškodní hosté zase na dostřel a šlo se do kabin. Po změně stran si náš tým počíhal na mezeru v obranné hře hostů. V 53. minutě naservíroval Ayong nahrávku Grajciarovi, který z těsné blízkosti přestřelil. O pár minut později se už síť vlnila. Další přesná nahrávka od Ayonga skončila na hlavě Tondy Fantiše, který se trefil poprvé od svého návratu do Příbrami. Závěr zápasu dohrál náš tým s přehledem, když mohl několikrát i zvýšit skóre, ale při šancích Matouška nebo Skácela byla branka příliš malá. Třibodový zisk znamená skok na první příčku druholigové tabulky před Opavu a Třinec.
AmadeusCentrum podlahGet movingČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Halex - SchauenbergKobas s.r.o.KOBERCE BRENO, spol. s r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýOKNOPLASTIK s.r.o.PBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Shaft stavby Praha s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovocePartners