21.04.2018
Branky: 3., 42. Matoušek
Žluté karty: Průcha, Antwi - Miker, Vlkanova, Eliáš
Rozhodčí: Pechanec – Pelikán, Flimmel
Příbram: Boháč – Skácel, Tregler, Kodr, Zápotočný – Grajciar, Průcha – Matoušek, Hlúpik (71. Květ), Fantiš (74. Antwi) – Ayong (79. Slepička)
Hradec K.: Ottmar – M. Černý, Čech, Kvída, Funda – Janoušek (71. Eliáš), Martan – Schwarz (46. Zorvan), Miker (65. Krátký), Vlkanova – Pázler

Matouškova gólová paráda

Zdeněk Brož

Dvoubrankovou výhru proti Hradci Králové zařídil dvěma trefami Jan Matoušek a posunul Příbram na osmibodový náskok právě před naším dnešním soupeřem.
Příbramský trenér Josef Csaplár vyměnil po několika zápasech obsazení základní sestavy, když místo Romana Květa dostal šanci na začátku zápasu Petr Průcha. Začátek byl pro náš tým jak z říše snů. Už ve 3. minutě se na hranic vápna vřítil Honza Matoušek a přesnou ranou k tyči otevřel skóre zápasu. Zápas hraný v horkém počasí nabízel divákům ohromně zajímavou podívanou a ofenzivní fotbal. Za pár minut se v dobré šanci objevil Rudolf Skácel, ale Ottmar nadvakrát chytil. V 15. minutě dobře kroutil přímý kop kapitán Peter Grajciar, ale i na ten si počíhal brankář hostů. Poté zahrozili Votroci, když po nahrávce Pázlera se před brankářem objevil Miker, naštěstí pálil vedle. Ve 37. minutě si pohrál s obranou v pokutovém území Matoušek, byl faulován a kopali jsme penaltu. Peter Grajciar však ani nadvakrát nevyzrál na výborně chytajícího Ottmara. Neproměněná penalta nemrzela dlouho. Grajciar připravil nahrávku Matouškovi, ten vyškolil obranu a propálil i brankáře Votroků a před koncem poločasu jsme vedli o dvě branky! I druhá část hry se nesla ve stejném duchu. Ofenzivní manévry Příbrami předvedli skvěle zabíhající Rudolf Skácel. Když předložil nahrávku před prázdnou branku Ayongovi, už diváci volali gól, ale mladému útočníkovi není na jaře souzeno trefit se. Pak šel sám na brankáře Filip Hlúpik, ale ani on nevyzrál na chytajícího kapitána Hradce. V 71. minutě chytil Marek Boháč velkou šanci Krátkému a pak mu pomohl na brankové čáře i Tomáš Zápotočný.
středa 19.6.2019
Příprava A-tým, přát.
SK Dynamo České Budějovice
17. 06. 2019