31.07.2017
Juniorská liga, 1. kolo
Sparta vs. Příbram
Branky: 33. Balvín – 56. Danoski (pen.)
Žluté karty: Špaček – Květ, Soldát
Rozhodčí: Houdek – Vlček, Vodrážka
Sparta: Vorel – Pavlík, Piško, Sváta, Čmelík, Sáček, Špaček (58. Čapek), Mareček (86. Urban), Traore, Balvín (71. Novotný), Dao
Příbram: Kočí – Květ, Vávra, Kodr, Ježdík, Danoski (78. Ptáček), Ric (63. Belej), Soldát, Mitrovič (78. Janota), Jandera (63. Lukavský), Šíma

Na startu vezeme bod ze Sparty

Tomáš Větrovský

Juniorský tým, který trénuje s příbramským A týmem, dnes nastoupil do své soutěže. Mužstvo vedení Markem Niklem a Marcelem Máchou zvládlo utkání na Spartě a přivezlo bod, který zajistil proměněnou penaltou navrátilec Zoran Danoski, který bude v našem klubu opět působit.
Úvodní minuty byly spíše oťukáváním si soupeře, míč často měnil svého majitele a obrany se ve své práci činily. První vážnější akci předvedli domácí ve 21. minutě, kdy dalekonosnou střelou protáhl brankáře Příbrami Traore, avšak jeho pokus proletěl vedle levé tyče. O chvíli později neuspěl ani Dao, který hned nadvakrát zkoušel dostat míč za brankovou čáru. Ve 34. minutě již však domácí mohli slavit. Centrovaný míč způsobil zmatek před brankou, v němž se nejlépe zorientoval Tomáš Balvín a pohotově míč dorazil. Pět minut před koncem první půle přišla obrovská šance na vyrovnání pro Příbram. Ke standardní situaci se postavil Danoski, parádně vystřelil, avšak brankář Vorel byl připraven a vyškrábl míč nad brankovou konstrukci. Vyrovnání nakonec přišlo v 56. minutě z penalty po faulu na Mitroviče. Zoran Danoski si počínal zkušeně a střelou do horní poloviny brány nedal brankáři Vorlovi šanci. Tento gól jakoby však vliv více elánu do žil sparťanským hráčům. Hráči v rudých dresech měli hned několik šancí, ale gólová nebyla ani jedna. Traore si srovnal míč, vystřelil, ale těsně minul. Nevedlo se ani Svátovi, který rovněž nasměroval svou hlavičku mimo a proti Traoreho střele z 81. minuty se vyznamenal brankář Kočí. Neproměněné šance podtrhla také střela v poslední minutě zápasu, která skončila na tyči. I díky ní si Příbramští odvezli z Prahy bod.
AmadeusCentrum podlahGet movingČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Halex - SchauenbergKobas s.r.o.KOBERCE BRENO, spol. s r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýOKNOPLASTIK s.r.o.PBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Shaft stavby Praha s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovocePartners