Juniorská liga, 6. kolo
Branky: 27. a 45+1. (pen.) Danoski – 72. Čvančara
Žluté karty: Kočí, Danoski - Lauricella
Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Kube
Příbram: Kočí – Hron, Jelínek (82. Lukavský), Šíma, Vávra (75. Hloušek), Tarczal, Ric, Danoski, Laňka (82. Belej), Januška (82. Polidar), Antwi
Slavia: Čočišvili – Drozda (46. Mach), Stropek, Vejvar, Lauricella M. (46. Čvančara), Badocha, Kovařík, Havrda (65. Lauricella A.), Bjeloš (32. Stehno), Bucha, Nabiyev

Příbram díky dvěma trefám Danoskiho přetlačila pražskou Slavii

Tomáš Větrovský

Dvě trefy Zorana Danoskiho rozhodly o třetí výhře Příbrami v aktuálním ročníku Juniorské ligy. Makedonský záložník vměstnal své dvě trefy do prvního poločasu, hosté z Prahy zareagovali až dvacet minut před koncem, ovšem vyrovnat už se jim nepodařilo.
Utkání začala aktivněji Slavie, ze svých úvodních akcí si ale žádnou šanci nevypracovala. To domácí v úvodní čtvrthodině hrozili zejména z brejku, ty však končily buď nepřesnými či zblokovanými centry. O první vzrušení se za Litavkou přičinil až v osmnácté minutě Laňka, jehož pokus vyprášil rukavice připraveného brankáře Čočišviliho. Na druhé straně mohl o dvě minuty později otevřít skóre duelu Bucha, jeho obstřel ale skončil vedle levé tyče. Úsek šancí zakončil povedeným přímým kopem Tarczal, jehož pokus se odrazil od břevna. Domácí nakonec ze svého tlaku vytěžili úvodní gól. Ve sedmadvacáté minutě se po akci na levé straně dostal míč k volnému Zoranu Danoskimu, který se po zasekávačce uvolnil ke střele a pravačkou nasměroval balón po zemi k levé tyči. Už za minutu to mohlo být dokonce o dvě trefy, ale Čočišvili zastavil unikajícího soupeře skvělým reflexivním zákrokem. Další zajímavě dění přinesl až závěr poločasu. Nejdřív musel zasahovat domácí brankář Kočí, který ránu z dálky dokázal pohotově vyrazit a prakticky z brejku, a faulu soupeře, vybojovali domácí penaltu. K té se v samém konci první půle postavil Zoran Danoski a prudkou střelou doprostřed branky přidal svůj druhý gól v zápase. Druhý poločas přinesl velkou taktickou bitvu. Slavia se pochopitelně začala více a více tlačit dopředu, ovšem defenzíva Příbrami všem centrům, střelám i průnikovým příhrávkám bez potíží odolávala. Hosté se nakonec snížení dočkali osmnáct minut před koncem, kdy po rychlé křídelní akci odcentroval Vejvar a jeho pobídku nasměroval střídající Tomáš Čvančara ke vzdálenější tyči. Slávisté ožili a tlačili se za vyrovnáním, ovšem o šance se často zbytečnými fauly připravovali sami. Domácí vsadili v závěru všechno na obrannou hru, která se nakonec i přes závěrečný tlak Pražanů ukázala jako účinná. Příbram ubránila výhru 2:1 a získala třetí výhru v letošní sezóně.
neděle 21.4.2019
FC Viktoria Plzeň
06. 04. 2019
Matoušek: Neproměněné šance beru na sebe