Branky: 27. Brabenec, 38. Lauko – 70. a 75. Hron, 32. Januška, 63. Mitrovič
Žluté karty: Lauko, Lohoyda – Šíma, Laňka
Dukla Praha: Czehowsky – Barták, Brejcha, Lauko, Dancák, Vlček (75. Lohojda), Brabenec, Bezpalec, Kozel (81. Vyleta), Luong, Brandner
Příbram: Kočí (79. Melichar) – Průcha, Hron (79. Mezera), Vávra, Tarczal, Ric, Černý (68. Lukavský), Laňka, Antwi (46. Mitrović), Šíma, Januška

Příbram dvakrát prohrávala, přesto Duklu dokázala porazit

Tomáš Větrovský

Úvodní utkání 10. kola české skupiny nabídlo zajímavou podívanou. Fotbalisté Dukly Praha dvakrát vedli nad Příbramí, ale nadějně rozjetý zápas nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Příbramští totiž dvakrát dotáhli manko a pak navíc dvěma dalšími góly rozhodli o své výhře 4:2.
Úvod duelu patřil domácím, kteří se hned ve třetí minutě dostali do velké šance, ovšem brankáře Příbrami zachránila tyč. Za pět minut mohli skóre duelu otevřít také hosté, když se Januška prodral přes dva soupeře do zakončení, nicméně Czehowsky přispěchal s pohotovým zákrokem. Utkání nabízelo svižný fotbal a domácí se nakonec po necelé půlhodině hry dostali do vedení. Obraně Příbrami pláchl Vojtěch Brabenec a po jednoduché kličce brankáři zakončil svou akci střelou do prázdné branky. Tým od řeky Litávky ale nesložil své zbraně a o pět minut nato bylo již srovnáno. K rozehrávce standardní situace ze strany hřiště se postavil Jiří Januška, jehož střílená přihrávka propadla změtí těl před brankou až do sítě. Jenže ani hosté se ze své branky neradovali příliš dlouho, domácí měli připravenou další odpověď. Z pravé strany přilétl do vápna přesný centr na Tomáše Lauka, jenž pohotovou střelou z první vrátil Dukle ztracený jednogólový náskok. Do druhého poločasu vstoupila mnohem lépe Příbram, která byla více na míči a byla výrazně aktivnější. Odměnou jí bylo opětovné vyrovnání, a to když se po hodině hry dostali do kombinace Vávra s Laňkou, přičemž druhý jmenovaný přesně odcentroval do vápna a střídající Lazar Mitrovič hlavou trkl míč do sítě. Hosté byli na koni a dvacet minut před koncem se poprvé v zápase dostali do vedení. Rychlý brejk hostů zakončoval Vojtěch Hron, který sám před brankou nasadil brankáři domácích ukázkové jesličky. Sám Vojtěch Hron neměl dost a za čtyři minuty svou druhou trefou definitivně dokonal obrat svého celku. Opět unikl nepozorné obraně domácích a svou prudkou ránu uvnitř vápna nasměroval přesně k tyči. Hosté tak především díky jeho dvougólovému příspěvku otočili ve druhém poločase celý zápas a odvážejí z hřiště Dukly všechny tři body!